Markalı Projelerde Aidatlar Kira İle Yarışıyor

Evra Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Topaloğlu, yüksek aidatları düşürecek çözüm önerilerinde bulundu. İşte o çözüm önerileri..

15 Temmuz 2016
Markalı Projelerde Aidatlar Kira İle Yarışıyor Evra Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Topaloğlu, yüksek aidatları düşürecek çözüm önerilerinde bulundu. İşte o çözüm önerileri..

Markalı projelerde aidatlar adeta cep yakıyor. Neredeyse kira fiyatları ile yarışan aidatlar projesine göre 2 bin 500 TL’yi buluyor.

Evra Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Topaloğlu aidat tutarlarının iyileştirilmesi için alternatif çözümler üretilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Kimi projelerde aidat oranlarının satın alınan evin kredi tutarına denk geldiğini belirten Topaloğlu, yüksek aidatlar ile birlikte müteahhitlerin uzun yıllar site yönetiminde kalmaları da bir başka tartışma konusu olduğunu söyledi.

VATANDAŞ HAKKINI ARASIN
İlgili kanuna göre yapı kullanma belgesi tapu dairesinden alındıktan sonra müteahhit firmalar 1 yıl site yönetimi yapabilir” diyen Topaloğlu, Tapu daireleri, yönetim planı tapuya verilirken 1 yılın üzerine ek bir süre yazılmaması için dikkatli olmalı. Sitede yerleşim başladıktan sonra dolaylı ya da doğrudan müteahhit firmalar yönetimi elinde tutarsa daire sahipleri kendi evlerinde kiracı gibi oturmalarına sebep olacak yüksek aidatlarla karşılaşabilir. Vatandaşlarımızda hakkını aramalı ve site yönetimlerine karşı duyarlı olmalı” dedi.

Yüksek aidatların düşürülmesi için önerilerde bulunan Topaloğlu şunları söyledi; “ Bu nedenle şirketler ya site içindeki kurdukları güneş enerjisi, rüzgar enerjisi, yağmur suyunu peyzaj sulamasında kullanma gibi alternatif enerji yatırımlarıyla ya da yıllık toptan elektrik satın alarak bu masrafları asgari düzeye çekmeli. Tüm bunlara ek olarak bazı şirketler satışları desteklemek için bir yıl aidat almama garantisi sunuyor. Bazıları ise bankalar ve alışveriş markalarıyla yaptıkları anlaşmalarla harcamalardan kazanılan puanları aidattan düşüren inovatif fikirler geliştiriyor’’ ifadesinde bulundu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.