Maslak Oto Sanayi’de Kentsel Dönüşüm Kilitlendi

İstanbul Silivri'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

22 Ağustos 2014
Maslak Oto Sanayi’de Kentsel Dönüşüm Kilitlendi

İstanbul Maslak Oto Sanayi’de her bir metrekare birim fiyatına 7 bin dolar istenince kentsel dönüşüm kilitlendi.

İstanbul’un en değerli hattının ortasında kalan Maslak Oto Sanayi Sitesi kentsel dönüşüm için müteahhitlerle masada. Ancak dönüşüm bedelli olarak her bir metrekare için 7 bin dolara ulaşan rakamlar istenince görüşmeler kilitlendi.

Ardı ardına yükselen dev plazalar ile İstanbul’un ticaret merkezi haline gelen ve son dönemde Ağaoğlu 1453, Eclipse, Mashattan gibi önemli konut projelerine ev sahipliği yapan Maslak’taki Atatürk Oto Sanayi Sitesi’nin dönüşümü yeniden gündeme geldi. 360 dönüm üzerine oturan sanayi sitesindeki toplam 2 bin 56 işyerinin hak sahiplerinin yüzde 70’inin ‘dönüşüme evet’ demesine rağmen, fiyat bakımından uçan istekleri müteahhit firmaları buradan uzak tutuyor.

8 BİN 500 BİN LİRA

Alınan bilgilere göre hak sahipleri dönüşüm için Maslak’ta şu anda yapımı tamamlanan projelerin metrekare birim fiyatlarını kendilerine baz almış durumda. Maslak’taki projelerin metrekare birim fiyatı 3 bin ile 8 bin 500 dolar arasında değişirken, oto tamirhane ve servisleri de bu fiyat üzerinden masaya oturmayı planlıyorlar.

SİLİVRİ VE GEBZE'YE TAŞINMAYI GÖZLÜYORLAR

Maslak Oto Sanayi’deki yerlerini satmaları halinde işe devam etmek isteyen hak sahiplerinin çoğunun şimdiden İstanbul’un Silivri ve Gebze bölgelerinden yer bakmaya başladıkları öğrenildi.

2 kısımdan oluşan Maslak’taki Atatürk Oto Sanayi Sitesi’nin 1’inci bölümünde 428, ikinci bölümünde ise 1531 olmak üzere 1956 işyeri bulunuyor. Buna bir de Büyükdere Caddesi’ne cepheli 100’ncü Yıl Oto Sanayi Sitesi eklendiğinde bu rakam 2056 ‘ya çıkıyor. 75 dönümlük 1’nci kısım olmak üzere sitenin 360 dönümlük büyüklüğü bulunuyor.

''ANLAŞMAYA GİDİLMEDİĞİNDEN...''

Atatürk Oto Sanayi projesi ile ilgili olarak ise bölgeyle ilgilenen Taş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı “Anlaşmaya gidilemediği için bölgeyle bir daha ilgilenmeyeceklerini” dile getirdi.

Artaş inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya ise “Siteyle anlaşma zemini arıyoruz” diye konuştu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Şekerbank’ın 604 gayrimenkulü açık artırma ile satılacak

Şekerbank’ın 604 gayrimenkulü açık artırma ile satılacak

Şekerbank’ın farklı illerde konumlanan 604 gayrimenkulü Eskidji tarafından düzenlenecek müzayede ile

17 Ağustos 2017


Bornova Green projesiyle 355 bin TL’ye yeni bir yaşam alanı

Bornova Green projesiyle 355 bin TL’ye yeni bir yaşam alanı

HCP Yapı imzası taşıyan, İzmir’in en gözde lokasyonlarından birinde yükselen Bornova Green projesind

17 Ağustos 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat