Maşukiye Meydanı Düzenleme Projesi Başladı!

Kocaeli Kartepe'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

13 Ekim 2015
Maşukiye Meydanı Düzenleme Projesi Başladı!

Kartepe Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü 20 bin metrekarelik alanda Maşukiye Meydanı Düzenleme Projesi’ne başladı...

Kartepe Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü de kış turizminin önemli merkezleri arasında yer alan Maşukiye’de 20 bin metrekarelik alanda meydan düzenleme projesine başladı. Doğa güzellikleri ile bir çekim merkezi olan Maşukiye meydan projesi ile bölge halkının ihtiyaçlarının karşılanması sağlanırken çevre il ve ilçelerden gelen yerli ve yabancı turistlerin Kartepe’de rahat, güvenli ve huzurlu zaman geçirmesi için gerekli donatılara ulaşması da hedefleniyor.

İlçede organik pazar olarak bilinen Maşukiye Pazar alanı da yeni proje kapsamında kapalı hale getiriliyor. Modern Kapalı Pazar Alanı ile vatandaşların hava koşullarından etkilenmemesi, daha sağlıklı bir alış veriş ortamına kavuşması, ilçedeki ticari hayatın canlanması, geleneksel, yöresel, el emeği ürünlere doğrudan ulaşması sağlanacak. Maşukiye Meydan Düzenleme Projesi kapsamında hem Kartepeliler’in sosyalleşmesine imkan tanınacak hem de turizm alanında Kartepe’ye değer katan yatırımlara bir yenisi daha eklenmiş olacak.

Maşukiye Meydan Düzenleme Projesi, Kartepe Belediyesi tarafından gerekli kamulaştırma çalışmaları ile başladı. Düzenlemede Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından da projelendirme çalışması yapılacak. Çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Üzülmez, “Allah vergisi doğal güzellikleri ile adeta yeryüzü cenneti olan Kartepemiz’e bizler de hizmet ederek insan eli ile güzellikler katmak istiyoruz. Hızlı bir gelişim içerisinde olan Kartepe’de kentsel kullanımın getireceği nüfus için gerekli olan donatılar çerçevesinde ilçemize modern ve kent estetiğine uygun alanlar kazandırmaya devam edeceğiz” dedi. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


TİKA, Karadağ'daki Hüseyin Paşa Camisi’nin restorasyonunu yapacak

TİKA, Karadağ'daki Hüseyin Paşa Camisi’nin restorasyonunu yapacak

TİKA, Karadağ'ın Pljevlja (Taşlıca) şehrindeki Hüseyin Paşa Camisi’nin restorasyonunu üstlendi.

12 Eylül 2017


İMOTİM ‘her gün mobilya fuarı’ konseptiyle kapılarını açtı

İMOTİM ‘her gün mobilya fuarı’ konseptiyle kapılarını açtı

Bursa’da 'her gün mobilya fuarı' konseptiyle hayata geçirilen İnegöl Mobilya Ticaret Merkezi “İMOTİM

12 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat