Mega Projeye Onay Çıktı!

İstanbul Beyoğlu'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

11 Eylül 2015
Mega Projeye Onay Çıktı!

İstanbul’un mega projeleri arasında gösterilen Galataport diğer adıyla Salıpazarı Kruvaziyer Limanı projesine onay çıktı. İşte Galataport projesi detayları…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

İstanbul’un mega projeleri arasında yer alan 1 milyon 100 bin dolarlık dev projeye onay çıktı.

Beyoğlu’nda Salıpazarı Liman İşletmeciliği ve Yatırımları A.Ş tarafından yapılması planlanan Galataport projesi (Salıpazarı Kruvaziyer Limanı) ile ilgili Çed olumlu kararı çıktı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan açıklama şöyle; “İstanbul Beyoglu mevkiindeki Salıpazarı Liman İşletmeciliği Ve Yatırımları A.Ş. tarafından yapılması planlanan Salıpazarı Kruvaziyer Limanı projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan ÇED Raporu İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından incelenmiş ve değerlendirilmiştir. Proje ile ilgili olarak ÇED Yönetmeliğinin 14. maddesi gereğince Bakanlığımızca “Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu” Kararı verilmiş olup; İSTANBUL Valiliği(Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) tarafından kararın halka duyurulması gerekmektedir. Ayrıca, söz konusu projeye ait Nihai ÇED Raporu ve eklerinde belirtilen hususlar ile 2872 sayılı Çevre Kanununa istinaden yürürlüğe giren yönetmeliklerin ilgili hükümlerine uyulması, mer’i mevzuat uyarınca ilgili kurum/kuruluşlardan gerekli izinlerin alınması ve ÇED Yönetmeliği gereğince yatırımın başlangıç, inşaat dönemine ilişkin izleme raporlarının Bakanlığımıza, projede yapılacak Yönetmeliğe tabi değişikliklerin de İSTANBUL Valiliklerine (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) iletilmesi gerekmektedir.İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.”

3 yıl sonra hizmete açılacak
Otel, ofis, restoran, mağaza ve terminal binası birimlerini içinde barındıran Beyoğlu Galataport projesinin 3 yıl sonra hizmete açılması planlanıyor.

3 yıllığına Doğuş’un
İşletme hakkının 3 yıllığına Doğuş Holding’e verildiği Galataport projesi ,İstanbul Yarımadası karşısında Haliç girişindeki Galata Köprüsü ile Mimar Sinan Üniversitesi arasında bulunan kıyı şeridinde Karaköy Rıhtımı ve Salıpazarı Rıhtımı dahilinde restorasyon ve yenileme kapsamında inşa ediliyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


İMOTİM ‘her gün mobilya fuarı’ konseptiyle kapılarını açtı

İMOTİM ‘her gün mobilya fuarı’ konseptiyle kapılarını açtı

Bursa’da 'her gün mobilya fuarı' konseptiyle hayata geçirilen İnegöl Mobilya Ticaret Merkezi “İMOTİM

12 Eylül 2017


“Kapanan AVM’ler milli serveti heba ediyor”

“Kapanan AVM’ler milli serveti heba ediyor”

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken AVM’lerle ilgili görüş bildirdi. Palandöken, sadece Ankara’da

12 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat