Mekke’deki Hacer Tower’a Türkiye’den Yoğun İlgi

Mekke'nin en büyük rezidans kulelerinden biri olan Hacer Tower, Türkiye'den yoğun ilgi görüyor.

18 Temmuz 2014
Mekke’deki Hacer Tower’a Türkiye’den Yoğun İlgi

Mekke'nin en büyük rezidans kulelerinden biri olan Hacer Tower, Türkiye'den yoğun ilgi görüyor.

İnanç ve aile turizminin merkezi olan Mekke’nin en büyük rezidans kulelerinden Hacer Tower’ın uzun dönem kiralama sistemine özellikle Türkler yoğun ilgi gösteriyor. Mresco Türkiye Genel Müdürü Oya Zingal Dural, Hac döneminin yanı sıra diğer dönemlerde de kiralama yapmak için ciddi anlamda talep aldıklarını belirtti.

Kutsal toprakların en büyük otel projelerinden Hacer Tower’ın kiralamasını yürüten Mresco, Hac döneminin de yaklaşmasıyla birlikte Hacer Tower’da uzun dönem kiralama konusunda talebin arttığını söyledi. Orta Doğu’nun çeşitli ülkelerinde ‘kiralama’ konusunda uzun dönem çalıştıklarını söyleyen Oya Zingal Dural; ‘Uzun dönem kiralama’ metodunu Türkiye’ye de taşıdıklarını ifade etti.

BİR ÇOK ÜLKEDE FAALİYET GÖSTERİYOR

Mresco Türkiye Genel Müdürü Oya Zingal Dural; “Aile ve inanç turizmi konusunda Mresco olarak Kuveyt, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır gibi bir çok ülkede gayrimenkul çözümleri üreten bir firma olarak faaliyet gösteriyoruz” dedi.

BEKLENENİN ÜZERİNDE TALEP

Orta Doğu’da bugüne dek bir çok başarılı proje gerçekleştirdiklerini dile getiren Zingal Dural; “Uluslararası alanda önemli yatırımlar gerçekleştirdik. Şirket bünyemizde bulunan gayrimenkullerimizle bulunduğumuz pazarda öncü bir oyuncu olarak konumlanıyoruz. Yatırımlarımızın önemli bir kısmını da Türkiye’ye yönlendirdik. Özellikle Hac döneminin de yaklaşmasıyla, Türk halkının her geçen gün artan talebi ve ilgisinden memnuniyet duyuyoruz. İlk etapta şirketimiz bünyesinde bulunan Hacer Tower’ın süitlerini uzun dönem kiralamaya sunduk. Beklediğimizin üzerinde bir taleple karşılaştık” diye konuştu.

TÜRKİYE'DE SATIŞINA BAŞLANDI

Mresco Türkiye Genel Müdürü Zingal Dural; Mekke’de 5 yıldızlı bir rezidans hizmeti sunduklarını vurgulayarak, Hacer Tower’da ayda 500 dolar taksitle daire sahibi olma imkanı sunduklarını hatırlattı. Dural, “4 farklı daire seçeneğinin yer aldığı Hacer Tower'da 21 yıl boyunca, her yıl 7 gece 8 gün ev sahibi olmak mümkün. Mekke'de Kabe'nin hemen yanı başında bulunan, Zemzem Tower'ın komşusu Hacer Tower’daki dairelerin Türkiye'de satışına başlandı” şeklinde konuştu.

EMSALSİZ NİTELİKTE

Hacer Tower, Mekke'nin inşaat gelişimi için özel işareti haline gelmiş Abraj Al Beit Kompleksi içinde yer alan Mekke-i Mukerremen’in en Gözde Kulelerinden biri. Bu kule müşterilerine kolayca Umre ve Hac ibadetinin tüm ritüellerini yerine getirmelerini sağlayacak her türlü hizmeti sunan konumu ve estetik tasarımıyla emsalsiz bir nitelikte.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Sel riski yeşil çatılarla azalacak

Sel riski yeşil çatılarla azalacak

ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanı Adil Baştanoğlu, yeşil çatılar hakkında yaptığı açıklamada bu uygulam

21 Temmuz 2017


Hazine ve kamu taşınmazlarında kiralama şartları değişti

Hazine ve kamu taşınmazlarında kiralama şartları değişti

Maliye Bakanlığı’nın Devlete ait olan hazine ve kamu taşınmazlarının 49 yıllığına kiralamalarda yapt

21 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat