• Diğer Haberler
  • Menderes Türel: Boğaçayı projesi Antalya’ya değer katacak

Menderes Türel: Boğaçayı projesi Antalya’ya değer katacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi Menderes Türel, katıldığı İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesindeki toplantıda Boğaçayı Projesi hakkında bilgi verdi.

15 November 2017
Menderes Türel: Boğaçayı projesi Antalya’ya değer katacak Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi tarafından gerçekleştirilen toplantıda, hayata geçirmeyi planladıkları Boğaçayı Projesi’yle ilgili bilgi vererek, oda üyelerinin görüş ve önerilerini aldı.

Söz konusu projenin Antalya’nın en çevreci projesin olduğunun altını çizen Başkan Türel, ayrıca projeyle olası taşkınları da önlemeyi amaçladıklarını ifade etti. Başkan Türel, 10 yıl önce deniz kenarında köprüyü yıkan selin 2 bin 300 debide gerçekleştiğini, bugün yapılan çalışmanın 4 bin 500 debiye göre gerçekleştirildiğini belirtti.

“İÇME SUYUYLA İLGİLİ SORUN YOK”

Hayata geçirilecek proje ile deniz suyunun içeri alınmasıyla içme suyunun kirlenip kirlenmeyeceğini endişeleri hakkında da konuşan Türel, bilim adamlarının rüsubat akışkanlığının sağlanmasıyla ilgili bir sıkıntı olmadığını bildirdiğini aktardı. Ayrıca sahil erozyonuna da göz yumamayacaklarını da vurgulayan Türel, bununla ilgili tedbirlerin de alındığını kaydetti.

Başkan Türel, Boğaçayı projesiyle Konyaaltı'nın iki yakasını bir araya getireceklerine değinerek, ilçede iki yaka arasında yeşil bir aks ve bütüncül bir yaşam canlılığı oluşturacaklarını söyledi.

“PROJE 3 ETAPTAN OLUŞACAK”

Söz konusu projenin toplam 3 etaptan oluştuğunu, ilk etabın da yaklaşık 1 milyar TL’ye mâl olacağının tahmin edildiğini de aktaran Menderes Türel, "Proje Antalya'ya çok büyük bir zenginlik katacak. Bir kere yeni yaşam alanları kazandırması açısından halka açık bir proje olarak ciddi katkısı var. 1 milyar TL’lik bir projeden bahsediyoruz. Bu proje ekonomik katma değer olarak Antalyalıların kasasına girecek. Esnaf, tüccar, gecekondu mahallesindeki bakkal bile yeni oluşacak istihdamdan orada çalışan bir kardeşimiz sayesinde sebeplenecek. 10 bin Antalyalı iş sahibi olacak. 'Antalyalıya ne faydası var' demenin vizyonsuzluğunu kusura bakmayın anlamam mümkün değil. 10 bin kişinin iş sahibi olacağı bir projeyi, halkımıza yeni iş alanları açacağız diye gece gündüz uğraşıyorken, 'ne fayda sağlayacak' diye eleştirmek abesle iştigaldir" dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum