Merkez Bankası İhalesinin Yeni Tarihi Belli Oldu

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın hizmet binasının ihale tarihi belli oldu...

07 Temmuz 2017
Merkez Bankası İhalesinin Yeni Tarihi Belli Oldu Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın hizmet binasının ihale tarihi belli oldu...

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı öncülüğünde hayata geçirilen ve İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'nin iptal edilen Merkez Bankası binası ihaleye çıkarılıyor. İstanbul Anadolu yakasında bulunan Ümraniye ilçesinde yer alan Uluslararası Finans Merkezi 3328 ada, 10 parselde yer alan TCMB hizmet binasının yeni ihale tarihi netleşti.

55 KATLI PROJE
Arsa satış karşılığı gelir paylaşımı ile gerçekleştirilecek olan ihalenin açık ihale usulü ile yapılacağı kesinleşti. İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'nde inşa edilecek olan ticaret ve konut projesi ile otopark özelliğine sahip alan üzerinde 55 katlı Merkez Bankası inşa edileceği kaydedildi. İnşaatın, işe başlama tarihinden itibaren 1.465 takvim günü içerisinde tamamlanacağı belirtildi.

YDA İLE MAKRO İNŞAAT'IN KIRAN KIRANA MÜCADELESİ
28 Şubat'ta Merkez Bankası'nın yeni binası için düzenlenen ihalede gelen teklifleri değerlendirerek yeterli bulmayan TOKİ, kendisine gelecek pay tekliflerini kabul etmeyerek ihaleyi erteleme kararı aldı. 26 Nisan tarihinde gerçekleştirilen ve kıran kırana geçen ihalede YDA İnşaat, 436 milyon 951 bin Türk lirası teklifte bulunurken Makro İnşaat ise 100 milyon Türk lirası teklif etti.

YENİ TARİH 27 TEMMUZ
TCMB hizmet binası için gerçekleştirilecek olan yeni ihalenin ise 27 Temmuz 2017 Perşembe günü saat 11.00'de gerçekleştirilmesinde karar kılındı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.