Mersin Yenişehir’e Bilim Sanat Merkezi İnşa Ediliyor!

Mersin Yenişehir'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

07 Ekim 2015
Mersin Yenişehir’e Bilim Sanat Merkezi İnşa Ediliyor!

Mersin Yenişehir Belediyesi Yenişehir Deniz Mahallesi'nde hayata geçireceği Bilim Sanat Merkezi’nin inşaat çalışmalarına başladı...

Yenişehir Belediyesi, Deniz Mahallesi'nde 9.200 metrekare alan üzerinde, derslikler, laboratuvarlar, grup çalışma odaları, kütüphane, idari ve teknik birimlerin yer alacağı Bilim Sanat Merkezi’nin yapımına başladı.

Belediye Başkanı İbrahim Genç konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Bu projemizde şehrimizdeki eğitim kurumlarında ders gören üstün yetenekli ve özel eğitim almaları gereken çocuklarımızın eğitim gereksinmelerini karşılamak için Bilim sanat Merkezi adı altında bir okul yapıyoruz. Bu okulda özel olarak eğitim alan ve yetiştirilen öğretmenler, geliştirilmiş eğitim programları ve yöntemlerini kullanarak öğrencilerimizin beceri ve yeteneklerine göre uygun eğitim almalarını sağlayacaklar" dedi.

Üstün yetenekli çocuklara ve gençlere yeteneklerini geliştirme imkanı vermemenin, geleceğe değer vermemek anlamına geldiğini belirten Genç, "Gelişmiş ülkelerde üstün yetenekli çocuklara çok fazla değer verilmekte olup bu öğrencilerin eğitimi için yoğunlaştırılmış eğitim programları hazırlanmaktadır. Bire bir eğitim verilmektedir. Bu yoğun eğitimden geçen öğrenciler ülkelerin en üst yönetim kademelerinde ülkelerine hizmet vermektedirler. Temennimiz, bu tür eğitim kurumlarının ülke genelinde de yaygınlaşmasıdır" ifadelerini kullandı. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


ABD’de ikinci el konut satışında düşüş

ABD’de ikinci el konut satışında düşüş

Amerika Birleşik Devletleri’nde yayımlanan rapora göre haziran ayından ülkede ikinci el konut satışı

25 Temmuz 2017


İstanbul’da enerji santrali kurulacak

İstanbul’da enerji santrali kurulacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kemerburgaz’da 70 dönümlük araziye 5MW’lık enerji tarlası kuracağını

25 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat