Metal Yapı’dan İstanbul’da 1.5 Milyon Dolarlık 4 Yeni Proje

Metal Yapı 2016 sonunda İstanbul’da 1.5 milyon dolarlık 4 yeni projeyi satışa çıkarmaya hazırlanıyor... Metal Yapı Cityscape Turkey 2016 Fuarı’na

25 Mart 2016
Metal Yapı’dan  İstanbul’da 1.5 Milyon Dolarlık 4 Yeni Proje

Metal Yapı 2016 sonunda İstanbul’da 1.5 milyon dolarlık 4 yeni projeyi satışa çıkarmaya hazırlanıyor...

Metal Yapı Cityscape Turkey 2016 Fuarı’na Göktürk’teki 3 projesi, Küçükçekmece Blue Lake ve Levent’teki İstanbul Tower projeleri ile katıldı.

YABANCI YATIRIMCILARI BEKLİYORUZ
Cityscape’e ilk kez katıldıklarını vurgulayan Metal Yapı Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Akın Karali, “Fuar bence birinci gün olmasına rağmen gayet iyi. CNR Emlak Fuarı’ndan çok daha ileri bir fuar. Burada bir sunum alanı var ve tüm projeler çok kaliteli. Bence sektöre ivme kazandıracak bir fuar. Fuardan beklentimiz büyük iyi geçeceğini de düşünüyorum. Özellikle İstanbul Tower Levent ve Blue Lake Küçükçekmece projemiz için yabancı müşteriyi bekliyoruz” dedi.

İSTANBUL’DA 4 YENİ PROJE
Bu yıl İstanbul’da 1,5 milyar dolar değerinde 4 yeni projeyi satışa çıkaracaklarını belirten Karali, “İstanbul’da Ulus, Zekeriköy, Göktürk Ve Güneşli olmak üzere 1,5 milyar dolar değerinde projeyi bu yıl satışa çıkaracağız” açıklamasında bulundu.

ULUS PROJESİ YILSONU SATIŞTA
İstanbul Ulus’ta Zorlu’ya yakın bir konumda yeni bir proje yapacaklarına dikkat çeken Karali, “Ulus’ta 35 katlı 2 kuleden oluşan bir projemiz olacak. 110 bin metrekare satılabilir alanı olan tamamı deniz manzaralı bir proje. Zorlu’ya çok yakın bir lokasyonda yer alıyor. Metal Yapı Ulus projemizi yılsonunda lansmana çıkacağız” dedi.

ZEKERİYAKÖY PROJESİ 380 DÖNÜM ÜZERİNDE YÜKSELECEK
Zekeriyaköy projelenin 380 dönüm alan üzerinde yükseleceğini ifade eden Karali, “Zekeriyaköy’de 380 dönümlük bir arazimiz var. Konut projesi olarak planlıyoruz. Orada da 150 bin metrekarelik satılabilir bir alan var. Zekeriyaköy projemizi de yıl sonu satışa çıkarmayı hedefliyoruz” ifadesinde bulundu.

GÖKTÜRK’TE 5. PROJE YOLDA
Göktürk’te 5. proje hazırlığında olduklarına dikkat çeken Akın Karali, “Göktürk’te şu an 4 projemiz var. Beşincisini hazırlıyoruz. Kemerlife Flat Ofis projesi. 20 bin metrekare kapalı alanı olan bir projesi” şeklined konuştu.

GÜNEŞLİ’YE 2 BİN 100 KONUTLUK PROJE
Yeni projelerinden biri de Güneşli’de yer aldığını söyleyen Karali, “Yine Güneşli’de İçdaş Demir Çelik Fabrikası’nın yerinde 2 bin 100 konutluk bir projemiz var. Güneş Tepe İstanbul projemizi Haziran sonunda lansmana çıkacağız. Güneş Tepe İstanbul fiyatları ise 5 bin TL ile 7 bin TL arasında olacak” dedi.

HAYAL SATIYORUZ O NEDENLE HUZUR ORTAMI ÖNEMLİ
Sektörde huzur ortamının oldukça önemli olduğuna dikkat çeken Karali, “Zor zamanlar geçiriyoruz. Bizim sektör algı satıyor, hayal satıyor. Fuarda da gördüğünüz gibi projelerin hepsi maketten satılıyor. Huzurumuz yerinde olduğu zaman bu satışlara da yansıyor. Biz ilk 3 ayı çok iyi geçirdik. Tabi ki son yaşanan olaylarda sonra bir miktar durgunluk oldu. Yani herkes gibi iyi olmasını diliyoruz ve iyi olacağına da inaniyoruz” diye konuştu.

ORTADOĞU’YU YAVAŞ YAVAŞ ALIŞTIRIYORUZ
Yabancıya satışın geçen yıla oranla bu yıl artarak devam edeceğinin altını çizen Karali, “İstanbul’da müthis bir değer yaratıyoruz. Özellikle yabancıya satışın bu yıl daha iyi olacağını düşünüyorum. Ortadoğu’yu yavaş yavaş buraya alıştırıyoruz. Yapılan yatırımlar geri dönüş sağlıyor” şeklinde sözlerini tamamladı.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Innovia Zekeriyaköy'de Ön Talep!

Innovia Zekeriyaköy'de Ön Talep!

Bir Yeşil GYO projesi olarak hayata geçen Innovia Zekeriyaköy projesi, İstanbul Sarıyer'de yükseliyo

21 Mart 2017


Sur Yapı Yeşil Mavi Maltepe'de Yükseliyor!

Sur Yapı Yeşil Mavi Maltepe'de Yükseliyor!

Bir Sur Yapı projesi olarak hayata geçen Sur Yapı Yeşil Mavi Maltepe projesi, İstanbul Maltepe'de yü

20 Mart 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.