Metro Hattı Bu Bölgeyi İhya Etti

18 Ocak 2016
PAYLAŞ
Metro Hattı Bu Bölgeyi İhya Etti

2016 yılında hizmete açılacak olan Üsküdar Sancaktepe metro hattı geçtiği bölgelerde fiyatları şimdiden yükselişe geçirdi...

Yapım çalışmaları hızla devam eden Üsküdar Sancaktepe metro hattı bu yıl içerisinde hizmete açılacak. 20 kilometre uzunluğa sahip olan Üsküdar Sancaktepe metro hattı Üsküdar'dan başlıyor, Altunizade ve Ümraniye'den geçerek, Çekmeköy Sancaktepe'ye ulaşıyor. 16 istasyonlu metro hattı şimdiden fiyatları yüzde 100 arttırırken, metronun hizmete girmesiyle beraber atışın sürmesi bekleniyor.

ÜSKÜDAR

İstanbul Anadolu yakasının en eski yerleşim yerlerinden olan Üsküdar, metro hattının başlangıç noktası. Ulaşım ağının önemli noktalarından olan Üsküdar, Marmaray ile beraber değerini daha yükseltti. Birçok markalı projeye ev sahipliği yapan Üsküdar'da Üsküdar Sancaktepe metro hattının açılmasıyla gayrimenkul fiyatlarında ciddi artış bekleniyor.

skdar-metro

ÜMRANİYE

Birçok markalı projeye ev sahipliği yapan Ümraniye, İstanbul'un son yıllarda gelişen ve öne çıkan ilçeleri arasında yer alıyor. Metrobüsün gelmesiyle beraber ulaşımın daha rahat olduğu ilçede satılık ve kiralık gayrimenkul fiyatları her geçen yıl artış gösteriyordu. 2016 yılında hizmete açılacak olan metro hattı ile Ümraniye'de fiyat artışının daha çok olması bekleniyor. Metronun açılmasıyla Ümraniye'ye yatırım yapanların yüzü gülecek.

SANCAKTEPE

Metro hattının en büyük etki yarattığı ilçe Sancaktepe. Yakın zamanda kurulan bir ilçe olmasına rağmen, çok sayıda yatırıma ev sahipliği yapan Sancaktepe, metronun açılmasını dört gözle bekliyor. Planlı şekilde gelişen ilçede en büyük sorun ulaşım iken, metro hattının hizmete girmesiyle bu sorun ortadan kalkacak. Metrekare fiyatlarının yaklaşık yüzde 50 arttığı Sancaktepe'de fiyat artışının sürmesi bekleniyor.

ÇEKMEKÖY

2016 yılında açılacak Üsküdar Sancaktepe metro hattı ile yatırımcı akınına uğrayan Çekmeköy'de de ciddi fiyat artışı yaşandı. İstanbul'un prim potansiyeli yüksek ilçeleri arasında yer alan Çekmeköy'de fiyatların metro hattının açılmasıyla yüzde 15-20 oranında artacağı tahmin ediliyor.


"Metro Hattı Bu Bölgeyi İhya Etti" haberine ait yorum yok

Yorum Yap