• Şirket Haberleri
  • Metsan İnşaat 55. Yaşını Dünyaca Ünlü Mimar İle Kutladı

Metsan İnşaat 55. Yaşını Dünyaca Ünlü Mimar İle Kutladı

Metsan İnşaat Yön. Kur. Üyesi Cemalettin Satoğlu ve Metsan Nexus projesinin dünyaca ünlü mimarı Daniel Libeskind, Metsan İnşaat"ın 55 yılını ve Metsan Nexus"u

30 Nisan 2014
Metsan İnşaat 55. Yaşını Dünyaca Ünlü Mimar İle Kutladı

Metsan İnşaat Yön. Kur. Üyesi Cemalettin Satoğlu ve Metsan Nexus projesinin dünyaca ünlü mimarı Daniel Libeskind, Metsan İnşaat"ın 55 yılını ve Metsan Nexus"u anlattı

 

Çırağan Sarayı"nda 30 Nisan 2014 Çarşamba günü düzenlenen ve basın toplantısı, konferans, sergi ve kokteylden oluşan etkinliklerle kutlandı.

 

 

Metsan Yönetim Kurulu Üyesi Cemalettin Satoğlu şunları ifade etti:

 

“Toplamda 560 Milyon TL'lik bir yatırım yapıyoruz. Metsan Nexus'u tasarlarken mimarlık literatürüne girecek bir proje hazırladık. Tüm etapları tamamlandığında, konut, rezidans gibi yaşam alanlarından alışveriş merkezi, ofis, otel ve parklardan oluşan büyük bir karma proje haline gelecek olan Metsan Nexus, sadece Kartal'ın değil, İstanbul'un en önemli buluşma noktalarından biri olacak. Dünyanın en ünlü mimarları arasında gösterilen Daniel Libeskind ile güç birliği yapıyoruz. Libeskind ile işbirliğimiz yeni projelerde devam edecek.”

 

Daniel Libeskind: “Nexus projesi için heyecan duyuyorum”

Günümüzün ve dünyanın gelmiş geçmiş en önemli mimarları arasında gösterilen Daniel Libeskind de, Türkiye'de olmaktan çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Nexus projesi için heyecan duyuyorum. Metsan ile Türkiye'de yapacağımız projelerde iş ortaklığı yapacağız. Türkiye'de yapacağımız ilk projeyi ise, Kartal'daki karma proje oluşturacak. İstanbul dünyanın en güzel şehirlerinden birisi, İstanbul'a değer katacak alışılmışı değiştiren bir proje geliştiriyoruz” dedi.

 

Libeskind'in Mimari Projelerinin Tanıtıldığı Sergi Düzenlendi

Etkinlikler kapsamında Daniel Libeskind'in mimari projelerinin konuklara tanıtıldığı bir sergi de düzenlendi. Metsan'ın işbirliği yaptığı, iç dekorasyon alanında dünyanın önde gelen isimlerinden Eric Kuster'in yarattığı iç mekanlar da etkinlikte sergilendi.

 

Ayrıca Metsan İnşaat, 55. yıldönümü sebebiyle Kartal'da yükselmeye devam eden Metsan Nexus projesinin satış ofisini bir günlüğüne Çırağan Sarayı'na taşıyarak, projeyle ilgilenen misafirlerini saray ortamında ağırladı.

 

 
Tüm gün süren etkinlikler firmanın çalışanları, tedarikçileri ve bayilerinden oluşan kalabalık bir davetli grubunun katıldığı kokteyl davetiyle son buldu.

 

 

 

 HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Hasanoğlu İnşaat ve Suudi Arabistanlı Alasiri iş birliği yapacak

Hasanoğlu İnşaat ve Suudi Arabistanlı Alasiri iş birliği yapacak

Hasanoğlu İnşaat Suudi Arabistanlı Alasiri ile ortaklık gerçekleştiriyor. İki firma ilk olarak Bahçe

11 Ağustos 2017


Ortadoğu Grup'tan Kurban Bayramı'na özel kampanya

Ortadoğu Grup'tan Kurban Bayramı'na özel kampanya

Ortadoğu Grup, İstanbul'da yer alan üç konut projesi için Kurban Bayramı'na özel kampanyalar yapılac

11 Ağustos 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat