Milli Emlak Genel Tebliği Yürürlüğe Girdi

Milli Emlak Tebliği (Sıra no:373) yürürlüğe girerken, sıra no:336'da değişiklik yapıldı...

08 Ekim 2016
Milli Emlak Genel Tebliği Yürürlüğe Girdi Milli Emlak Tebliği (Sıra no:373) yürürlüğe girerken, sıra no:336'da değişiklik yapıldı...

Milli Emlak Genel Tebliği (Sıra No:373) 8 Ekim 2016 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Aynı tebliğin 336 sıra numaralı kısmında ise değişikliğe gidildi.

373 sıra numaralı tebliğ Hazinenin özel mülkiyetindeki taşınmazlar ve/veya Devletin hüküm ve tasarrufu altındaki yerler üzerinde yeni yapılacak yat limanları ile yatlara ve özel teknelere bağlama ve barınma hizmeti verecek yeni iskele, yanaşma yeri ve rıhtım niteliğindeki kıyı yapılarının yapılması amacıyla yatırımcılar lehine tesis edilecek irtifak hakkı ve/veya verilecek kullanma izinleri hakkındaki işlemlere ilişkin usul ve esasları düzenliyor.

336 sıra numaralı tebliğin ise 14 maddesinin ikinci fıkrası değiştirildi. 2 fıkranın yeni hali;
"Kıyı ve sahil şeritleri ile dolgu alanlarında yukarıda belirtilen kullanımlar dışında izinsiz kullanımın tespiti halinde; işgalin şekli, bu alanların konumu ve kullanımlarından elde edilecek gelir düzeyi de dikkate alınarak Kanunun 9 uncu maddesinde belirtilen yerlerden sorulmak suretiyle bedel tespit komisyonu tarafından ecrimisil tespit ve takdir edilir. Deniz turizmi araçlarının bağlanması amacıyla mendireklerle çevrilmiş deniz yüzeyinde ise, kara parçası için tespit edilen ecrimisil bedelinin yüzde onu esas alınmak suretiyle ecrimisil tespit ve takdir edilir.”

TEBLİĞ İÇİN TIKLAYINIZ
HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat