Miniatürk’e Rekor Ziyaretçi

26 Ocak 2016
PAYLAŞ
Miniatürk’e Rekor Ziyaretçi

İstanbul’un ilk minyatür parkı Miniatürk’ü 5 yılda 5 milyon kişi ziyaret etti….

İstanbul’un tüm simge tarihi eserlerini içinde barındıran İstanbul’un ilk minyatür parkı Miniatürk ilgi görmeye devam ediyor.

2010-2015 yılları arasında 5 milyon kişi tarafından ziyaret edilen Miniatürk’te Ayasofya'dan Selimiye'ye, Rumeli Hisarı'ndan Galata Kulesi'ne, Safranbolu Evleri'nden Sümela Manastırı'na, Kubbet-üs Sahra'dan Nemrut Dağı Kalıntıları'na kadar pek çok kültür ve medeniyetin izlerini bir araya getiriyor.

Türkiye ve Osmanlı coğrafyasından seçilmiş 129 mimari eserin, 1/25 ölçekli maketlerinin yer aldığı minyatür parkta bugün artık yerlerinde olmayan Artemis Tapınağı, Halikarnas Mozolesi, Ecyad Kalesi gibi tarihi eserler de bulunuyor.

Mersin'in en önemli tarihi ve turistik yerlerinden biri olan Kızkalesi'nin maketi geçtiğimiz günlerde Miniatürk'ün 129'uncu maketi olarak parktaki yerini aldı. Kızkalesi Miniatürk'te Mersin'e ait ilk eser olma özelliğini taşıyor.

Miniatürk’te maketlerin yanı sıra çocuklar için oyun alanları da yer alıyor.

İlk kez Miniatürk'te uygulanan sesli rehberlik sistemi ile eserler hakkında Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça, Arapça, Farsça, Japonca ve İspanyolca olmak üzere toplam 9 farklı dilde bilgi veriliyor.

Ağırlıklı olarak yerli turistler tarafından ilgi gören Miniatürk, Miniatürk 2014 ve 2015 yılında dünyanın en büyük seyahat sitesi Trip Advisor'daki gezgin değerlendirmeleri sonucunda, 'Mükemmellik Sertifikası' almıştı.

MİNİATÜRK NEREDE?
2 Mayıs 2003'te kapılarını açan Miniatürk Park Beyoğlu Sütlüce Mahallesi, İmrahor Caddesi'nde konumlanıyor.

MİNİATÜRK HANGİ GÜNLER AÇIK?
Miniatürk kış sezonunda her gün 09.00-18:00 saatleri arasında ziyarete açıkt

MİNİATÜRK FİYATLARI 2016
Miniatürk fiyatları 2016 şöyle;
Tam bilet 5 TL
Öğretmen, öğrenci, askeri personel girişi 3 TL
Yabancı uyruklu ziyaretçi 10 TL
10 öğrenciye 1 refaketçi öğretmen ücretsiz.


"Miniatürk’e Rekor Ziyaretçi" haberine ait yorum yok

Yorum Yap