Mint Yapı, Şişli’de yepyeni bir proje hayata geçirecek

Mint Yapı, Şişli’de yeni bir projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenler için tasarlanan projede yer alan dairelerin ortalama 400 bin TL’den satışa sunulması bekleniyor.

20 July 2018
Mint Yapı, Şişli’de yepyeni bir proje hayata geçirecek Gayrimenkul sektörünün bilinen firmalarından biri olan Mint Yapı, Şişli’de özgün bir konut projesi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Borca girmeden ev sahibi olmak isteyenlerin hedef kitle olarak belirlendiği proje hakkında konuşan Mint Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Sefer Altıoğlu, firma olarak İstanbul’da Haliç ve Boğaz hattındaki alanda, kentsel dönüşüm projesi yürüttüklerini, bu kapsamda 1+1 bir dairenin ortalama fiyatının 400 bin TL olduğunu söyledi. Hayata geçirilen proje sayesinde, dileyenlerin 200 bin TL ödeyerek evin yarısını satın alabileceğini belirten Altıoğlu, böylelikle evin yarısına sahip olabileceğini, ifade etti. Firma olarak kendilerine ait olan evin diğer yarısı için ise 3 yıl boyunca her ay yarım kira talep edileceğini ve bu süre dolduktan sonra evin yarısına sahip olan iki tarafın da evi satın alma hakkına sahip olabileceğini veya tarafların beraber hareket ederek evi üçüncü kişiye satabileceklerini söyleyen Altıoğlu, evin yarısına sahip olan vatandaşın dilerse evi enflasyon artı 2 primle satabileceğini veya satın alabileceğini, tüm bu hususların sözleşme ile garanti altına alınacağını belirtti.

Kredi çekerek borca girmeden ev sahibi olmak isteyenler için oldukça avantajlı olan bu yeni modelin Mint Yapı firmasının Şişli’deki projesinde hayata geçirilmesi planlanıyor.

MİNT YAPI’DAN 250 DAİRELİK YENİ PROJE

Mint Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altıoğlu, Mint markası olarak halihazırda birçok proje üzerinde çalıştıklarını ve firma tarafından geliştirilen projelerin değerinin yıl sonunda 600 milyon TL’yi bulacağını ifade etti. Şuanda firmaya ait 4 aktif şantiyenin de olduğunu belirten Altıoğlu, bu sene Kanyon AVM’ye 800 metre mesafede, 250 konutluk yeni bir projeye başlayacaklarını, ayrıca Şişli ve Kağıthane’de de firmaya ait daire stoklarının bulunduğunu ve buralardan yarım ev almanın mümkün olduğunu belirtti. Şirket olarak hedeflerinin Haliç Boğaz hattında yer alan bölümdeki konutların %10’luk kısmını dönüştürmek olduğunu söyleyen Altıoğlu, bu oranın 12 bin konuta tekabül ettiğini, firma olarak yaptıkları tüm işlere bu modeli uygulayacaklarını ve söz konusu modelin diğer firmalara da örnek teşkil edebileceğini ve yaygınlaşabileceğini ifade etti. Altıoğlu, hem vatandaşın, hem de inşaat sektöründeki firmaların böyle yeni bir bakış açısına ihtiyaç duyduğunu ifade etti.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum