• Emlak Haberleri
  • MÜSİAD ve TOKİ iş yeri edindirme projeleri hayata geçirecek.

MÜSİAD ve TOKİ iş yeri edindirme projeleri hayata geçirecek.

İnşaat sektörüyle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, TOKİ ile birlikte ‘iş yeri edindirme’ projeleri hayata geçireceklerini ifade etti.

08 Ağustos 2018
MÜSİAD ve TOKİ iş yeri edindirme projeleri hayata geçirecek. Türkiye’nin önemli kuruluşlarından Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) Genel Başkanlığı’nı yürüten Abdurrahman Kaan, Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamada, inşaat sektörünü ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu. İnşaat sektörünün şu an riskli bir durumda olduğunu belirten Kaan, sektörde stok sorununun bulunduğunu ve kredi maliyetlerinin de oldukça yüksek olduğunu söyledi.

Stokları eritmek için konut kredisindeki faiz oranlarıyla oynamanın, büyük bir katkı sağlamayacağını ifade eden Kaan, konut kredisindeki faiz oranlarının, bir süre için yüzde 0.98 oranına çekildiğini, fakat bu sürecin çok çabuk sona erdiğini belirtti.

500 bin liralık bir daire için alınan kredinin bir kat fazlasıyla 5 yıllık bir süreçte ödendiğini kaydeden Kaan, insanların geleceklerini ipotek altına almanın doğru olmadığını, onun yerine İslami ve daha makul ödeme sistemlerine geçilmesi gerektiğini ifade etti.

İŞ YERİ EDİNDİRME PROJELERİ HAYATA GEÇİRİLECEK

Abdurrahman Kaan, MÜSİAD olarak TOKİ ile birlikte uzun vadeli konut projeleri gibi uzun vadeli iş yeri edindirme projeleri hayata geçireceklerini müjdeleyerek, AK Parti döneminde kapasite kullanım oranlarında ciddi miktarda bir artışın yaşandığını ve sanayi sitelerindeki yerlerin her geçen gün azaldığını ifade etti.

Geliştirecekleri bu projeyle birlikte KOBİ’lerin daha geniş bir alana sahip olacağını belirten Kaan, vatandaşların 10 yıl gibi bir süre içerisinde kira öder gibi, faize bulaşmadan iş yeri sahibi olabileceklerini söyledi.

Ayrıca çok ortaklı yatırım şirketleri oluşturmayı planladıklarını belirten Başkan Kaan, küçük şirketlerin bir araya gelerek daha büyük bir yapıya dönüşeceklerini ve Girişim Sermayesi Fonu, Tarımsal Yatırım Fonu, Kooperatif Finans Sistemi ve Gayrimenkul Yatırım Fonu gibi birçok faizsiz modelle yatırıma yönlendirmelerinin mümkün kılınacağını belirtti.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum