Müteahhit Ahmet Sakızoğlu İçin 532 Yıl Hapis Cezası İstendi

14 Nisan 2016
PAYLAŞ
Müteahhit Ahmet Sakızoğlu İçin 532 Yıl Hapis Cezası İstendi

Antalya'da aynı daireleri 176 kişiye sattığı iddiasıyla yargılanan Ahmet Sakızoğlu hakkında 532 yıl hapis cezası isteniyor...

Antalya'da aynı daireleri 176 kez satarak alıcıları dolandırdığı iddiasıyla yargılanan müteahhit Ahmet Sakızoğlu hakkında 532 yıl hapis cezası istendi.

Antalya 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada tutuklu sanıklar Orhan Erdoğmuş, Hakan Keskin, Süleyman Kocaman, Fatih Döğer, Tüner Çiçek, tutuksuz sanıklar Erhan Tuğrul, Ali Gököz, Ufuk Kudağ, Erhan Toğaç, Ahmet Topçu, Şirin Ülker, Ümit Daldal, Süleyman Bulgurcu, tarafların avukatları ve müştekiler hazır bulundu.

532 YIL HAPİS CEZASI İSTENİYOR

Firari sanık Ahmet Sakızoğlu için aynı daireleri 176 kez sattığı için her bir daire başına 3 yıldan 528 yıl, suç örgütü kurmaktan da 4 yıl olmak üzere toplam 532 yıl hapis cezası istedi. Mahkeme heyeti, 32 sanıktan 4'ü için beraat kararı verirken, diğer zanlılar 10 ay ile 163 yıl 8 aya kadar değişen cezalar aldı.

KIRMIZI BÜLTENLE ARANIYOR

Antalya'da Mayıs 2013'te müteahhit Ahmet Sakızoğlu'nun şirketine operasyon düzenlenmiş ve Sakızoğlu başta olmak üzere birçok kişi gözaltına alınmıştı. Elektronik kelepçe hakkından yararlanan Sakızoğlu, Türkiye genelinde yaşanan elektrik kesintisi sırasında kelepçeyi kırarak firar etmişti. Sakızoğlu hakkında kırmızı bültenle yakalama kararı çıkarılmıştı.


"Müteahhit Ahmet Sakızoğlu İçin 532 Yıl Hapis Cezası İstendi" haberine ait yorum yok

Yorum Yap