Narmanlı Han’da Restorasyon Başladı

İstanbul Beyoğlu'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

22 Şubat 2016
Narmanlı Han’da Restorasyon Başladı

Beyoğlu'ndaki tarihi Narmanlı Han'da restorasyon çalışmaları başladı...

1831 yılında inşa edilen Tarihi Narmanlı Han'da restorasyon çalışmaları başladı. İnşa edildiği ilk yıllarda Rus elçilik binası ve ticaret ofisi olarak kullanılan Narmanlı Han, sonraki yıllarda stüdyo ve konut olarak Aliye Berger, Ahmet Hamdi Tanpınar ve Bedri Rahmi Eyüboğlu başta olmak üzere birçok yazar ve sanatçıya ev sahipliği yaptı.

2001 yılına geldiğimizde ise Yapı Kredi Koray restore etmek amacıyla Narmanlı Han’ın yüzde 15’lik hissesini satın aldı ancak restorasyon projesi 2002'de Anıtlar Kurulu’ndan onay alsa da sivil toplum kuruluşlarının itirazı ve yürütmeyi durdurma kararı yüzünden başlanamadı. Mirasçılar Yapı Kredi Koray'a dava açarak 2008 yılında hisselerin geri aldı.

170 yıllık tarihi han 2013 yılında 57 milyon dolara Erkul Kozmetik’in sahibi Mehmet Erkul ve Eteksan Tekstil’in sahibi Tekin Esen'e satıldı. Kaleyi andıran dış görünüşüyle 2 katlı olarak yükselen Narmanlı Han'da restorasyon çalışmalarına start verildi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.