Nef Brentford Londra projesinin lansmanı yapıldı

Nef Global bünyesinde geliştirilecek ilk proje olma özelliği taşıyan Nef Brentford Londra projesinin lansman toplantısı yapıldı. Nef, bu projenin yanı sıra Foldhome gibi patentli inovasyonlarının ihracatını da gerçekleştirecek.

01 November 2018
Nef Brentford Londra projesinin lansmanı yapıldı Konut dünyasında adından ilkler ile bahsettiren Nef, yurtdışı yatırımları için hayata geçirdiği Nef Global markası ile dünyaya açılıyor. 2018 yılının başında kurulmasına rağmen 62 farklı iş birliği teklifi alan Nef Global; New York, Londra, Berlin gibi dünyanın önde gelen şehirlerinde geliştireceği projeler için gün sayıyor. Öte yandan Nef Global'in ilk çalışması olma özelliği taşıyan Nef Brentford Londra projesinin lansman toplantısı yapıldı.

"HEDEFİMİZ 2023'TE 10 FARKLI METROPOLDE OLMAK"

İngiltere Konsolosluğu'nda yapılan lansman toplantısına Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur da katıldı. Toplantıda açıklamalarda bulunan Timur, Nef Global ile gayrimenkul sektöründe bir dünya markası olma yolunda önemli bir adım attıklarını belirterek, "Nef İsmini koyarken global bir marka olmayı düşünerek her dilde kolay telaffuz edilecek bir isim seçtik. Gayemiz bu sektörün uluslararası bir markası yok, biz buna talip olabilir miyiz idi. Bürokratik süreçlerin uzunluğu ve zorluğu nedeniyle yurtdışında tek başına proje geliştirebilmek zor bunu biliyorduk. Baktığınızda dünyada proje geliştiriciler hep yerel firmalar. Amerika'nın en büyük markası sadece 4 ya da 5 eyalette proje geliştiriyor. Sektörümüz sanayi devrimi yaşamadığı ve kul işi bir sektör olduğu için ölçeklendirilemiyor. Ama biz bir ilki gerçekleştirelim istedik. Ocak ayında Nef Global'i kurduğumuzda 3 kişilik kadromuz yurtdışında 62 ayrı firma ile masaya oturdu. Şu anda bu rakam 200'ün üzerinde. Hedefimiz 2023'te 10 ayrı metropolde olmak" şeklinde konuştu.

"HEDEFİMİZ YERLİ FİKİRLERLE ÜLKEMİZE DÖVİZ GİRDİSİ SAĞLAMAK"

Nef Global markası ile fikir ihracatı gerçekleştirdiklerini ve özgün üretim için fikri mülkiyetiyle marka hakkına sahip olunmasının önemine değinen Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, " Burada daha da önemlisi fikir ihracatı. Nitekim ülkemizin, kalkınması için en değerli şey fikir ihracatı. Biz bu ortaklığı sadece fikri hakkımız ve patentimizle herhangi bir özkaynak koymadan gerçekleştiriyoruz. Ve bu ihracatta ithal girdi de yok. Zaten hedefimiz de tamamen yerli bir fikir ile ülkemize döviz girdisi sağlamak" ifadelerini kullandı.

Projedeki satışların büyük çoğunluğunun yabancılara yönelik olacağını belirten Timur, " Nef olarak markalayıp Foldhome konseptini veriyoruz ve sürdürülebilir bir modelle ülkemize döviz getiriyoruz. Yurtdışında şehirlerde projelere isim vermek kolay, hatta bunu Amerika ve İngiltere'de uygulayan birkaç firma da oldu, ama arkasında ürün ve patent olmayınca sürdürülebilir olmuyor. Biz bu anlamda gayrimenkul sektöründe dünyada bir ilki gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Bizim için, ülkemiz için gurur verici bir işe imza atıyoruz" şeklinde konuştu.

LONDRA'NIN MERKEZİNDE YÜKSELEN PROJE

Nef Brentford Londra projesi hakkında bilgiler veren Nef Global Genel Müdürü Kahraman Yiğit, "Proje, Heathrow'a arabayla 15 dakika, şehir merkezine ise metroyla 20 dakika uzaklıkta olan ve son yıllarda Londra'nın en hızlı gelişen bölgelerinden birisi olarak göze çarpan Brentford bölgesinde yer alıyor. Yeni marina ve stadyumun inşa edildiği bu bölgenin etrafında 200'ün üzerinde kurumsal şirket ve 25 bin beyaz yakalı çalışan bulunuyor. Finans Merkezi olarak konumlanan Brentford bölgesinin bir diğer özelliği ise Londra'nın en büyük botanik parkı Kew Gardens, Syon Park ve Boston Manor parklarına yürüme mesafesinde yer alması" ifadelerini kullandı.

TESLİMLER 2019 NİSAN'DA

Londra'nın şehir merkezinde kira getirisi ortalama yüzde 2 seviyesindeyken Nef Brentford Londra projesinde sahip olunan avantajlı konum sayesinde bu rakam yüzde 4'ün üzerinde olacak. Metroya yürüme mesafesinde konumlandırılan projede 73 adet 1+1 ve 2+1 konut tipli lüks daireler yer alıyor. Fiyatları   380 bin pounddan başlayan projede teslimlerin Nisan 2019'da yapılması hedefleniyor.

3 YIL GARANTİLİ KİRA SİSTEMİ

Nef Brentford Londra projesinde dikkat çeken bir başka özellik ise kira garantili sistem sunuluyor oluşu. Emlak kiralama ve teknoloji şirketi Rentify'ın Nef Brentford London ile yaptığı iş birliği ile projedeki konutlar 3 yıl boyunca kira getirisi garantisi sunacak. 'Garantili kira sistemi' adı verilen bu sistemde Rentify şirketi, doğru kira değeri ile kiracılar bulacak.

999 YILLIK TAPU

İngiltere'deki konut hareketliliği hakkında da konuşan Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, son yıllarda konut talebinin yükseldiğini ancak arzın sınırlı kaldığını belirtti. Londra'da çoğu firmanın 250 yıllık tapu verdiğini ancak kendilerinin 999 yıllık tapu verdiğini aktaran Timur, " Yüzde 20 oranında bir ön ödeme ve yüzde 60 oranında bir mortgage kullanımı ile özel bir ödeme planı sağlıyoruz. Üstelik ön ödeme dışındaki tüm tutar teslim sırasında ödenmekte. Bunun yanı sıra, hukuk danışmanlık hizmeti de daire fiyatına dahil. Satın alma sırasında tüm bürokratik süreçleri sizin adınıza Nef Global ekibi takip ediyor. Projemizin yabancı müşterilere Türkiye'yi anlatmak için çok iyi bir fırsat sunacağına inanıyoruz" şeklinde konuştu.

"FOLDHOME SİSTEMİ AIRBNB VEYA UBER KADAR BÜYÜK FİKİR"

Lansman toplantısına katılan Select Developments Kurucu Ortağı Sanjay Dhir, Nef ile ortaklık yaptıklarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Sektör lideri Nef ile yan yana geldiklerinden dolayı mutlu olduklarını belirten Dhir, "Kahraman'la Londra'da ilk tanıştığımda ve Nef'i anlattığında bu kadarını hayal bile edememiştim ama Türkiye'ye gelip Nef projelerini ziyaret ettiğimde buradaki katma değeri gördüm ve gurur duydum. Nef ile İngiltere'nin en çok gelişen bölgesi Batı Londra'da birlikte projeler geliştireceğiz. Sadece konut değil, öğrenci yurdu gibi Nef'in uzman olduğu bir alanda daha işbirliklerimiz olacak. Foldhome konseptini ilk duyduğumuzda bunu neden daha önce aklımıza getirmedik diye kıskandığımı bile söylemek isterim. Çok inovatif bir fikir. Konutun geleceği için ve paylaşım ekonomisi için bulunmaz bir fırsat" şeklinde konuştu.

Foldhome sisteminin önemine de değinen Dhir, "Dünya UBER ve Airbnb gibi markalarla çap değiştirmeye başladı. Konutun da eski alışkanlıklarından kurtulup bir Türk firmanın zekasıyla böyle bir konsept geliştirmesi sadece benim firmam için değil dünya üzerindeki bir çok developer için bir fırsat kaynağıdır" dedi.

HEDEF 2018'DE YÜZDE 20 BÜYÜME

Toplantıya katılan Nef Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Çelik, bazı istatistikleri paylaştı. 2018 yılını 2017’ye göre %20’nin üzerinde büyüme ve 1.75 milyar TL ciroyla kapatmayı hedeflediklerini belirten Çelik, "Büyümenin ana kaynağı geleneksel satış yöntemleri dışında alternatif satış kanallarına yapılan yatırım. Satışlarımızın %55’i satış ofislerinde gerçekleşirken, yüzde 45’lik kısmı Anadolu’da yer alan Nef bayileri, 500’ü aşan yerli ve yabancı acenta işbirlikleri ile gerçekleşmekte" dedi. Selçuk Çelik aynı zamanda, lüks konut segmentinde hayata geçirilen İstanbul ve Bodrum’daki Nef Reserve projelerinin toplam ciro içindeki payının yüzde 30 oranında olduğunun altını çizdi.
HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Sur Yapı Antalya Turkuaz Sitesi etabında satışlar başladı

Sur Yapı Antalya Turkuaz Sitesi etabında satışlar başladı

Sur Yapı Antalya projesinin Turkuaz Sitesi etabında uygun fiyatlı konutlar satışta.

04 December 2019


Enflasyon endeksli konut kredisi Aralık faiz oranı ne kadar?

Enflasyon endeksli konut kredisi Aralık faiz oranı ne kadar?

Enflasyon endeksli konut kredisinde Aralık ayı faiz oranı belli oldu.

03 December 2019


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum