Nef Brooklyn projesinde sözleşmeler imzalandı

Dünyaya açılan Nef, Nef Global markasıyla hayata geçireceği ABD Brooklyn'deki projenin detayları belli oldu.

22 December 2018
Nef Brooklyn projesinde sözleşmeler imzalandı Gayrimenkul sektörünün öncü markaları arasında yer alan Nef, yurtdışı yatırımlarına devam ediyor. Sahip oldukları bilgi ve birikimleri yurtdışına aktarma adına Nef Global markasını kurduklarını belirten Nef Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, yurtdışından 2 ayda 62 proje için teklif aldıklarını açıkladı. Timur, "Şimdi sayı 200’e çıktı. Çok fazla sermaye eklemeden o ülkelerin yerel firmalarıyla ortak iş yapıyoruz" dedi.

Yenişafak'tan Emine Açar'ın haberine göre, gelen 62 teklif arasından 4'ünü projeye dönüştürme kararı aldıklarından bahseden Erden Timur, "Projelerin 2’si İngiltere’de 2’si ise ABD’de. Hindistan’da da oranın en büyük gayrimenkul geliştiricilerinden biriyle masaya oturduk. Yakın bir tarihte orada da yeni bir projeye başlayacağımızı ümit ediyorum. Biz Türk müteahhitleri bilgi ve birikimimizi dünyaya satabilecek güçteyiz" şeklinde konuştu.

NEF'TEN FİKİR İHRACATI

Yurtdışında hayata geçirilecek projelerde kullanılacak malzemelerin çoğunun Türkiye'den temin edileceğini açıklayan Timur, "Dünyaya açılmamızın ülkemize de katkı sağlaması için bu konuya önem verdik. Biz dünyadaki işlerin hamallığını yapmayalım. Marka ve fikir ihracatı bize daha büyük sorumluluk yüklüyor" ifadelerini kullandı.

Nef Brooklyn projesinde yatırım tutarının 124 milyon dolar, projeden elde edilecek hasılat öngörüsünün de 210 milyon dolar olduğunu ifade eden Timur, "Finansın büyüklüğü 105 trilyon dolar. Ama Maalesef dünyanın en büyük sektörü olmasına karşın dünyanın hiçbir yerinde bu sektör hak ettiği değeri bulamıyor. Hep iyi bir şeyler yapmak istense de eleştirilerin odağına yerleşiyor. Bu durum bizim ülkemiz için de geçerli. Bu haksız eleştirilerle sektörün önü tıkanmaya çalışılıyor. Birilerine veya bir şeylere kızarak ülke ekonomisine fayda sağlayan sırtlayan sektörleri baltalamak doğru değil" şeklinde konuştu.

107 KONUT HAYATA GEÇİRİLECEK

Kasım ayında Londra'da hayata geçirilecek Nef Brentford projesinin lansmanını yapan Nef, şimdi de Nef Brooklyn projesi için hazırlığını sürdürüyor. Sözleşmelerin imzalandığı proje için Türkiye’ye gelen Nef Brooklyn’in iş ortakları Level One Holding, Astor ve Realty Within Reach Inc., Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur ile beraber projeyi anlattı. Buna göre ABD'nin Florida eyaletine bağlı Brooklyn bölgesinde hayata geçirilecek projede 107 konut inşa edilecek. 14 bin 864 metrekarelik alan üzerinde kurulacak projede fiyatların 650 bin dolardan başladığı bildirildi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


ABD'de ikinci el konut satışları Ekim'de arttı

ABD'de ikinci el konut satışları Ekim'de arttı

ABD genelinde ikinci el satışlarda beklentinin tersine artış yaşandı.

27 November 2021


Çankaya'da 18 adet gayrimenkul satışta

Çankaya'da 18 adet gayrimenkul satışta

Çankaya'da konut ve konut imarlı arsalar satışa sunuldu. Gayrimenkuller ihale ile satılacak.

26 November 2021


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum