Nef satışlarını yüzde 52 oranında artırdı

Türkiye’nin önde gelen konut üreticilerinden biri olan Nef, 2018’in ilk 6 ayında, satışlarını yüzde 52 oranında artırdı.

24 July 2018
Nef satışlarını yüzde 52 oranında artırdı Türkiye’nin önde gelen konut üreticilerinden Nef’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüten Erden Timur, son dönemde gayrimenkul sektöründe yaşanan gelişmeleri ve şirketin 2018’in ilk 6 ayındaki performansını değerlendirdi. Nef’in son dönemde hayata geçirdiği yenilikçi projelerin tanıtımı sırasında konuşan Timur, şirketin ilk yarıyıldaki konut satış bilançosunu da gazetecilerle paylaştı.

HEDEF YÜZDE 40 BÜYÜME

Erden Timur, 2018’in ilk 6 ayında Türkiye genelinde gerçekleşen konut satışlarının, geçen yılın aynı dönemiyle paralellik arz ettiğini belirterek, Nef’in gerçekleştirdiği konut satışlarının ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 50’nin üzerinde bir artış gösterdiğini ifade etti. Şirket olarak 6 ay gibi kısa bir süre içerisinde 1.1 milyar ciroya ulaştıklarını söyleyen Timur, bu rakamı yıl sonunda 2 milyar liraya çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.

BAŞARININ ALTINDA YATAN EN BÜYÜK ETKEN ALTERNATİF SATIŞ KANALLARI

Yaptığı açıklamada, Nef’in başarısındaki en büyük etkenin, alternatif satış kanalları olduğunu vurgulayan Timur, satış kanallarını iki şekilde ele aldıklarını, bunlardan ilkinin, satış ofislerinde gerçekleşen klasik satış kanalı olduğunu, ikincisinin ise Anadolu’daki bayi yapılanması ve yabancıya satış faaliyetleri gibi unsurları içeren alternatif satış kanalları olduğunu belirtti. Geçen sene alternatif satış kanallarından yaptıkları satışların, toplam satışın yüzde 7’sini oluşturduğunu ifade eden Timur, 2018’in ilk yarısında bu oranın yüzde 48’e çıktığını hatta Temmuz’un ilk yarısında yüzde 50’yi aştıklarını söyledi.

GAYRİMENKUL YATIRIMCISI ARTIK DAHA SEÇİCİ

Yatırımcıların, konut satın alırken eskiye nazaran daha seçici davrandığının ifade eden Erden Timur, önceleri konut satın almadan 3 projeyi inceleyen tüketicilerin artık ortalama olarak 9 projeyi gezdiğini ve her açıdan en doğru projeyi seçmek için gayret gösterdiğini belirtti.

Bu sebeple sektördeki rekabetin her geçen gün daha da artığını belirten Timur, son 3 yıl içerisinde 14 proje ve 4 bin 500 konut teslimi gerçekleştirdiklerini ve şirket bilançosunun her dönemde minimum 200 milyon liranın üzerinde olduğunu ifade etti.

BUGÜNE KADAR 10 BİN KONUT TESLİM ETTİK

Konut sektöründeki stok eleştiri hakkında da konuşan Timur, Nef olarak bir projeye başlamadan önce derin bölgesel analizler yaptıklarını ve konut açığının bulunduğu bölgelere yatırım yaptıklarını ifade etti. Bugüne kadar 10 binden fazla konut teslimi gerçekleştirdiklerini vurgulayan Timur, konut sektörünün detaylı bir analize ihtiyaç duyduğunu ve ihtiyacın bulunmadığı bölgelerde konut projelerine ruhsat verilmemesi gerektiğini belirtti.

YABANCIYA SATIŞTA 30 MİLYAR DOLAR MÜMKÜN

Türkiye’nin ihracatla büyüyebilecek ülkelerden biri olduğunun altını çizen Erden Timur, doğru hamleler yapılması halinde, yabancıya yıllık 30 milyar doların üzerinde konut satışı yapılabileceğini ifade etti. Mütekabiliyetten beri yabancıya 100 binden fazla konut satışı yapıldığını söyleyen Timur, bunun Türkiye ekonomisi adına çok büyük bir değer olduğunu ifade etti.

MURAT KURUM SEKTÖR İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS

Eski Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum’un Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na atanmasının oldukça olumlu bir gelişme olduğunu belirten Timur, uzun zamandır sektörün içerisinde bulunan, sektörün dinamiklerini iyi tanıyan birinin Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak atanmasının inşaat sektör adına büyük bir şans olduğunu vurguladı.

200 BİNDEN FAZLA KİŞİYE DOKUNDUK

“Türkiye’nin Gönlü Zengin 50 İş İnsanı” adıyla yayınlanan listede 14. Sırada yer alan Erden Timur, Nef Vakfı’nın faaliyetleri hakkında da bilgiler verdi. Nef Vakfı olarak 3 yılda 18 toplumsal projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Timur, topluma, evlere, çocuklara, engellilere ve kadınlara bir nefes olduklarını ve toplamda 200 binden fazla insana dokunduklarını belirtti.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Yetki belgeli emlakçı sayısı 30 bini aştı

Yetki belgeli emlakçı sayısı 30 bini aştı

31 Mart gününden sonra emlakçılık sektöründe yeni bir dönem başladı.

07 April 2021


Emlak Bankası 4 modelde kentsel dönüşüm kredisi sunuyor

Emlak Bankası 4 modelde kentsel dönüşüm kredisi sunuyor

2019 yılında faaliyetlere başlayan EmlakBank'ın gayrimenkul sektörüne katkıları sürüyor.

07 April 2021


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum