Nef'in 'Markalı Arsa' projesi yoğun ilgi gördü

Koronavirüs döneminde arsa talebinde büyük artış oldu.

18 June 2020
Nef'in 'Markalı Arsa' projesi yoğun ilgi gördü Tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs salgını, gayrimenkul yatırımlarında tercihleri değiştirdi. Salgın dönemiyle birlikte yatırımcıların bahçeli, balkonlu konut tercihleri öne çıkarken bazıları da kendi evini yapabileceği arsa yatırımına yöneldi.

Hürriyet'te yer alan habere göre, gayrimenkul sektörünün yenilikçi firmalarından Nef'in yaklaşık 2 yıldır üzerinde çalıştığı 'tapu teslim imarlı arsa' projesi, bu dönemde yoğun ilgi gördü.

Konu hakkında değerlendirmede bulunan Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, arsa satışı yapılan ilk projenin Nef City 82 markası ile Kırşehir Kaman'da bulunduğunu belirterek, "3 ayda 54 bin metrekarelik arsa satışı gerçekleştirdik. Alanların çoğu ticaretle uğraşan esnaflar veya İstanbul gibi büyük şehirlerden profesyoneller" şeklinde konuştu.

İSTANBUL'DA DA PROJE OLACAK

Nef'in 'Tapu teslim imarlı arsa' projesinde ikinci çalışmanın İzmir'de olacağını ifade eden Erden Timur, İstanbul'a yakın noktalarda da arsa projeleri olacağını belirterek, "Biliyorsunuz ülkemizde yapılan arsa yatırımlarının yüzde 90'ı imarsız arsalara yapılıyor. Yol mu geçecek, nasıl bir şekil alacak bilinmeden. Biz ise öncelikle masterplanı olan, tüm tasarımı yapılmış, aslında şehircilik için son derece önemli olan ve kamu altyapı masrafı da olmayacak şekilde imarlı arsa satışı gerçekleştiriyoruz. Müşteri talep ederse satın aldıkları arsaların üzerine isterlerse mobil olacak şekilde, isterlerse geleneksel şekilde evlerini de inşa etmek için de çalışmalar yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

KONUT SATIŞLARI DA CANLANDI

Arsa satışlarının yanı sıra başlatılan tarihi konut kredisi kampanyasıyla konut satışlarının da canlandığına dikkat çeken Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, "Sadece Nef olarak biz 16 günde 254 milyon TL'lik satış rakamına ulaştık. Bu sürede 202 ünitenin satışını gerçekleştirdik" diye konuştu.

Son dönemde yaşanan bu hareketlilikle birlikte 1 Ocak-15 Haziran arası cirolarının da 610 milyon TL'ye ulaştığı bilgisini aktaran Timur, "Biz aslında bu yıl yola 1 milyar TL'lik bir ciro beklentisiyle çıkmıştık. Ama bugün geldiğimiz noktada bu hedefimizi yukarı yönlü revize edeceğiz" diye konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Sur Yapı İstanbul'da 3 yeni proje hayata geçirecek

Sur Yapı İstanbul'da 3 yeni proje hayata geçirecek

Sur Yapı'nın İstanbul Anadolu yakasında yeni projeler hazırlığında olduğu duyuruldu.

27 February 2021


İVA Yapı inşaat faaliyetlerine yeniden başlıyor

İVA Yapı inşaat faaliyetlerine yeniden başlıyor

Sektörün deneyimli müteahhitlik firmaları arasında yer alan İVA Yapı'nın sahalara geri döndüğü bildi

18 February 2021


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum