Nevita 10 dilde çalışanla lüks yatırımcı avına çıktı!

Nevita, yeni yapılanması NevitaLuxe ile Türkiye'de 1 milyon dolar ve üzeri değerde gayrimenkul alacak yabancı yatırımcı avına çıktı.

16 September 2021
Nevita 10 dilde çalışanla lüks yatırımcı avına çıktı! Yabancılara gayrimenkul satışında son 7 yılda Türkiye'ye 10 milyar TL karşılığı döviz kazandıran Nevita, yeni yapılanması olan NevitaLuxe ile çalışmalara başladı.

Konu hakkında konuşan Nevita Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Akbal, 10 farklı dilde hizmet veren çalışan kadrolarıyla, lüks gayrimenkul pazarında son 3 ayda 100 milyon TL'lik rezervasyon gerçekleştirdiklerini belirterek, "Milliyetçiliğin ve İslamofobi'nin her geçen güç güçlendiği dünyada, Türkiye yabancılar için gerçek anlamda bir çekim merkezi olabilir" ifadelerini kullandı.

Türkiye'de yabancıya gayrimenkul satışı konusunda uzmanlaşan şirketlerin başında gelen Nevita hedef büyüttü. Kurulduğu 2014 yılında 15 milyon TL'lik bir ciroyla yola çıkan Nevita, sadece 6 yılda 30 katın üzerinde büyüyerek cirosunu da 500 milyon TL'ye taşıdı. Bu yılın ilk 6 ayında da 450 milyon TL'lik gayrimenkul satışına imza atan Nevita, yabancıya satış alanındaki uzmanlığını lüks gayrimenkul pazarına taşıyor.

Dünyanın her yerinde, yabancı gayrimenkul yatırımcısının el üzerinde tutulduğuna dikkat çeken Nevita Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Akbal, “Türkiye'de bugün yabancılara satılan gayrimenkulün değeri ortalama 150 bin dolar. Bu rakam Nevita'da 200 bin dolar. Bunu çok daha yukarı seviyelere taşıyabilmek, ülkemize çok daha fazla döviz kazandırabilmek için Nevita olarak lüks gayrimenkul pazarı için de yeni bir yapılanma oluşturduk. NevitaLuxe markamız ile hedefimiz Türkiye'de 1 milyon dolar ve üzeri değerde gayrimenkul satın alabilecek yabancı yatırımcıları ülkemize çekebilmek” dedi.

TÜRKİYE ÇEKİM MERKEZİ OLABİLİR

İngiltere'nin, dünyada yabancıya gayrimenkul satışında çok büyük bir tecrübesi ve bilgi birikimi olduğunu ifade eden Faruk Akbal, “Avrupa ülkeleri bu alana uzun yıllar yatırım yaptılar. Fakat son yıllarda tüm dünyada güçlenen milliyetçilik akımları ve artan İslamofobi nedeniyle artık yabancılar bu ülkelerde kendilerini rahat hissetmiyorlar. Bu açıdan Türkiye'nin önünde müthiş bir fırsat var. Tarihi boyunca farklı din, dil, milletten insanları kucaklamış bir ülke Türkiye. Bunun değeri de bugünlerde çok daha iyi anlaşılıyor. Değişen bu dünyada Türkiye yabancılar için gerçek anlamda bir çekim merkezi olabilir” şeklinde konuştu.

AFRİKA'DA BÜYÜK POTANSİYEL VAR

Çinceden Pencabi diline kadar 10 yabancı dilde hizmet verdiklerini anlatan Faruk Akbal şunları söyledi:
"Ekibimizle günde 1.000 çağrıyı karşılayabiliyoruz. Bir yandan insan kaynağı anlamında kendimizi geliştirirken bir yandan da kıta ofislerine ağırlık veriyoruz. Pakistan'da ofisimizi açmıştık. Yıl bitmeden de Dubai ofisimiz devreye girecek. Asya-Pasifik'te Çin,Avrupa'da İngiltere, Afrika'da Johannesburg veya Nairobi ofislerimiz için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Özellikle Afrika'da çok ciddi bir potansiyel görüyoruz. 2022'den itibaren de kıtalar arası etkinlik organizasyonumuzu tam anlamıyla şekillendirmiş olacağız. Ülke olarak baktığımızda, Singapur, Hong Kong, Çin, Kazakistan, İran ve Azerbaycan, yabancı yatırımcı çekebilmek için en cazip pazarlar arasında."

2023'TE HEDEF 2,2 MİLYAR TL

NevitaLuxe çatısı altında hizmet verecek, New Inn markalarını da devreye aldıklarını ifade eden Faruk Akbal, “Gayrimenkul yatırımcılarını ülkemizde en iyi şekilde ağırlayacağımız ve yeni nesil teknoloji ağırlıklı konaklama markamız New Inn ile dünyanın en üst düzey gayrimenkul yatırımcılarını ülkemizde en iyi şekilde ağırlamış olacağız.‘New generation hospitality' diye adlandırdığımız ve 360 derece konaklama hizmeti verecek New Inn ile hedefimiz NevitaLuxe'ün cirosunu 2023'te 1,2 milyar TL'ye ulaştırmak. Bunun dışında Nevita'nın normal organizasyonu da devam edecek. Hedefimiz orada da yıllık 1 milyar TL'ye ulaşmak. New Inn ile ayrıca butik projelerde kentsel dönüşüm işine de gireceğiz. Bunun için önde gelen caddelerde görüşmeleri sürdürüyoruz” dedi.

Nevita bünyesinde ParitaCapital isimli bir oluşumu da devreye aldıklarını ifade eden Faruk Akbal, “Burada da projelerden topla satın almalarla kendi portföyümüzü halihazırdaki müşterilerimize pazarlamış olacağız. En büyük sıkıntımız İstanbul'da proje kalmamış olması. Her bölgede bir-iki projemiz olsun istiyoruz ama pazarlayabileceğimiz, yeni başlayan proje sayısının az olması bizim için ciddi bir sorun. Ama şu an 3-4 firma ile toplu satın alma sürecimiz devam ediyor.” şeklinde konuştu.

GAYRİMENKUL SEKTÖRÜ ÖZEL GECEDE BULUŞTU

Portföyüne en son SeaPearl'ü ekleyen Nevita, Salı akşamı projede özel bir davet düzenledi. Sektör temsilcilerinin katıldığı gecede, davetlileri Quartet performans karşıladı. Nevita Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Akbal'ın konuşma yaptığı gecenin sunuculuğunu Helin Aslan yaptı. Mapping şovlardan, denizdeki waterscreen şovlara kadar birçok gösterinin gerçekleştirildiği gece Geveze ve Fazla Mesai grubunun performansları ile sona erdi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum