New York’a Yeni Türkevi Geliyor

19 Şubat 2016
PAYLAŞ
New York’a Yeni Türkevi Geliyor

Dışişleri Bakanlığı New York'ta Yeni Türkevi Projesi için çalışmalarını sürdürüyor...

Dışişleri Bakanlığı ABD New York'ta yer alan BM Daimi Temsilciliği ve New York Başkonsolosluğu'nun ihtiyaçlarını karşılama ve ABD'deki Türk toplumu dahil olmak üzere geniş bir kitleye hizmet verebilmek için Yeni Türkevi projesini yaşama geçiriyor.

Proje kapsamında BM Genel Merkezi’nin hemen karşısında yer alan mevcut Türkevi binası yıkılacak. 2016 yılı içerisinde gerçekleştirilmesi hedeflenen yıkım işlemleri tamamlandıktan sonra 32 katlı bir gökdelen inşa edilmesi planlanıyor. Projenin 2016 yılı içerisinde başlayıp, 2018 yılına kadar tamamlanması öngörülüyor.

Türkiye'nin tanıtımına ve prestijine katkıda bulunması ve New York’taki temsilciliklerin daha etkin ve verimli çalışması için yaşam geçirilen New York Yeni Türkevi binasında, BM Daimi Temsilciliği, New York Başkonsolosluğu, konferans salonları, oditoryum ve lojmanlar yer alacak.

Başta ABD’deki Türk Toplumu olmak üzere, milletimiz için bir gurur vesilesi olmasını arzu ettiğimiz bu proje, New York’taki Temsilciliklerimizin hizmetlerini daha etkin ve verimli bir şekilde sürdürmesine yardımcı olacak, böylece ülkemizin tanıtımına, prestijine ve görünürlüğünün artmasına katkıda bulunacaktır.


"New York’a Yeni Türkevi Geliyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap