Nida Life Projesi İcraya Verildi

Nida Life projesindeki 204 daire icra nedeniyle satışa çıkarılıyor...

06 Temmuz 2017
Nida Life Projesi İcraya Verildi Nida Life projesindeki 204 daire icra nedeniyle satışa çıkarılıyor...

İstanbul Avrupa yakasında bulunan Esenyurt ilçesinde hayata geçirilen Nida Life projesi icralık oldu. 783 bağımsız birimden meydana gelen proje, uzun süreden beri tamamlanamadığı için icraya verildi. 9 blok halinde bulunan ve Özmilenyum İnşaat imzası taşıyan projede yer alan 204 konutun icrayla satışa çıkarılmasına karar verildi.

TAMAMI 22 MİLYON 478 BİN TL
Tuzla İcra Müdürlüğü tarafından alınan karar ve Büyükçekmece 2. İcra Müdürlüğü'nün verdiği talimat doğrultusunda hakkında işlem başlatılan projedeki dairelerin fiyatları da belirlendi. 90 bin Türk lirası ile 180 bin Türk lirası arasında değişen fiyatlarla satışa sunulan projedeki her bir dairenin ayrı ayrı ihale edilmesinde karar kılındı. 204 dairenin tamamının fiyatı ise 22 milyon 478 bin Türk lirası olarak belirlendi.

KİMSE ALMAZSA YARI FİYATINA DÜŞECEK
Belirlenen bedelin yüzde 50'si üzerinden satış işlemi başlatılan ihalede tahmini bedeli 180 bin Türk lirası olan bir dairenin, başka bir alıcı çıkmaması durumunda 90 bin Türk lirasına satılabileceği kaydedildi.

İHALE 4 GÜNE YAYILDI
Satışında yüzde 1 de KDV ödemesi yapılması gereken dairelerin sayısının çokluğu nedeniyle 4 ayrı icra günü belirlendi. 8 Ağustos 2017 tarihinde başlayacak ihale sürecinin 12 Ekim 2017 tarihinde sona ermesi kararlaştırıldı. Nida Life projesinden toplu alım yapmasına rağmen dairelerini teslim alamayan yarım asırlık bir sucuk firmasının, daireleri teslim alabilmek amacıyla bu yola başvurduğu ve icra yolunu tercih ettiği öğrenildi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


İstanbul Defterdarlığı Avrupa Yakası’ndan 7 arsa satacak

İstanbul Defterdarlığı Avrupa Yakası’ndan 7 arsa satacak

İstanbul Defterdarlığı Bağcılar, Silivri, Beylikdüzü ve Çatalca’da konumlanan 7 arsasını ihaleye sun

18 Kasım 2017


Gebze Ahu Evleri fiyatları 375 bin TL'den başlıyor

Gebze Ahu Evleri fiyatları 375 bin TL'den başlıyor

Kocaeli Gebze'de yükselen Gebze Ahu Evleri projesinde inşaat çalışmaları sürüyor.

18 Kasım 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.