Niğde Yeni Adliyesi İnşaatı Devam Ediyor!

13 Ekim 2015
PAYLAŞ
Niğde Yeni Adliyesi İnşaatı Devam Ediyor!

Niğde yeni Adliye Binası inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. İşte Niğde adliye inşaatında son durum…

Niğde'de yeni Adliye binasının inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Eski terminal binasının olduğu yerde yaptırılan Niğde Adliye Sarayı yaklaşık 21 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek. Dört katlı olarak yapılacak binanın 700 günde bitirilmesi planlanıyor. Bünyesinde 13 mahkeme bulunacak yeni Niğde Adliyesi 24 milyon 300 bin TL bedelle ihale edildi.

Ak Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu: “ Toplumun huzur ve refahının en önemli unsurlarından biri olan adalet mekanizmasını güçlendirmek ve adli işlemlerin hızlı ve sağlıklı işlemesini sağlamak adına çok faydalı olacağını düşündüğümüz Yeni Adliye Binası projesinin tamamlanarak vatandaşımızın hizmetine tam olarak sunulması için titiz takibimiz sürecektir” dedi.

Ülkemizin ve yöremizin geleneksel mimarisinden esinlenen Yeni Adliye Binasının, Eski Terminal binasının bulunduğu alanda inşaatının tüm hızıyla devam ettiğini ifade eden Kavaklıoğlu adliye binası hakkında şu bilgileri verdi: “ Niğde Adalet Hizmet Binası, 1566 Ada, 8 nolu parselde kayıtlı 10.006 m² yüzölçümüne sahip taşınmaz üzerinde planlanmaktadır. Söz konusu proje yaklaşık olarak 1 Bodrum + zemin + 4 normal kat olarak toplam 21.570 m² inşaat alanına sahiptir. İçerisinde 13 mahkeme kurulması planlanmıştır” dedi. İHA


"Niğde Yeni Adliyesi İnşaatı Devam Ediyor!" haberine ait yorum yok

Yorum Yap