Niğde Yeni Adliyesi İnşaatı Devam Ediyor!

Niğde Merkez'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

13 Ekim 2015
Niğde Yeni Adliyesi İnşaatı Devam Ediyor!

Niğde yeni Adliye Binası inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. İşte Niğde adliye inşaatında son durum…

Niğde'de yeni Adliye binasının inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Eski terminal binasının olduğu yerde yaptırılan Niğde Adliye Sarayı yaklaşık 21 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek. Dört katlı olarak yapılacak binanın 700 günde bitirilmesi planlanıyor. Bünyesinde 13 mahkeme bulunacak yeni Niğde Adliyesi 24 milyon 300 bin TL bedelle ihale edildi.

Ak Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu: “ Toplumun huzur ve refahının en önemli unsurlarından biri olan adalet mekanizmasını güçlendirmek ve adli işlemlerin hızlı ve sağlıklı işlemesini sağlamak adına çok faydalı olacağını düşündüğümüz Yeni Adliye Binası projesinin tamamlanarak vatandaşımızın hizmetine tam olarak sunulması için titiz takibimiz sürecektir” dedi.

Ülkemizin ve yöremizin geleneksel mimarisinden esinlenen Yeni Adliye Binasının, Eski Terminal binasının bulunduğu alanda inşaatının tüm hızıyla devam ettiğini ifade eden Kavaklıoğlu adliye binası hakkında şu bilgileri verdi: “ Niğde Adalet Hizmet Binası, 1566 Ada, 8 nolu parselde kayıtlı 10.006 m² yüzölçümüne sahip taşınmaz üzerinde planlanmaktadır. Söz konusu proje yaklaşık olarak 1 Bodrum + zemin + 4 normal kat olarak toplam 21.570 m² inşaat alanına sahiptir. İçerisinde 13 mahkeme kurulması planlanmıştır” dedi. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Hilltown AVM Küçükyalı 27 Ekim’de ziyaretçilere açılacak

Hilltown AVM Küçükyalı 27 Ekim’de ziyaretçilere açılacak

Küçükyalı’da hayata geçirilen Hilltown AVM projesi 27 Ekim Cuma günü kapılarını açacak.

17 Ekim 2017


RE/MAX Türkiye ücretsiz kariyer semineri düzenleyecek

RE/MAX Türkiye ücretsiz kariyer semineri düzenleyecek

Girişimciliğe teşvik edici çalışmalar yürüten RE/MAX Türkiye, gayrimenkul sektöründe çalışan ya da ç

17 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.