Niksar’a 10 Milyon Liralık Tesis!

Tokat Niksar'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

29 Ağustos 2015
Niksar’a 10 Milyon Liralık Tesis!

Tokat'a bağlı Niksar Belediyesi'nin Şahinli köyünde 10 milyon liralık yatırımla atık su arıtma tesisi inşa edilecek.

Niksar Belediye Başkanlığı’nca düzenlenen proje kapsamında AB IPA fonuyla yaklaşık 10 milyon lira maliyeti olan “Niksar Atık Su Arıtma Tesisi” Şahinli köyü bölgesinde kurulacak. 2017’de inşaatı başlayacak tesisin 2019’da faaliyete geçmesi öngörülüyor.

Niksar Belediyesi tarafından AB IPA fonları kapsamında finanse edilecek olan; Şahinli köyü mevkiinde “Niksar Atık Su Arıtma Tesisi” projesi kapsamında halkı bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak için “Halkın Katılım Toplantısı” düzenlendi. Yapılacak tesisin tüm maliyeti AB IPA fonundan karşılanacak.

Düzenlenen toplantıya Niksar Belediye Başkan Vekili Y. İlker Öden, çeşitli kurum müdürleri ve çok sayıda muhtar katıldı. Toplantıda sunumu ise CDM Smith Firması Yetkilisi Volkan Altunay, ÇED Raporu Hazırlayan Firma olan Almer Proje Yetkilileri T.Vokan Karabulut ve İrem Özonat ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nı temsilen Cengiz Şahin yaptı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Niksar Belediyesi Plan Proje Müdürü Hüseyin Şahin, yapılacak projenin Niksar için öneminden bahsederek tesisin 2016 yılında inşaatının başlayıp 2019 yılında ise faaliyete geçeceğini bildirdi.

Toplantıda yapılan sunumda; “Avrupa Komisyonu tarafından Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Programı (IPA) altında eş finansmanı sağlanan ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen projeler kapsamında, Türkiye’de 21 adet belediye için ‘Entegre Su Projeleri’ hazırlanmasına karar verilmiştir. Bu projeler kapsamında söz konusu belediyelere su ve atık su yatırımları yapılabilmesi için, mastır plan, finansal plan, fizibilite raporu, ÇED raporları, tasarım raporu, teknik çizimler, teknik şartname, IPA Başvuru Formu, ihale dosyası vb. dokümanlar hazırlanarak; söz konusu belediyelerin içme suyu ve atık su konusundaki alt yapı eksiklikleri ile atık su arıtma tesisi ihtiyaçlarının giderilmesi amaçlanmaktadır. Bu proje kapsamındaki 21 belediyeden bir tanesi de Niksar Belediyesi’dir. Söz konusu proje kapsamında Niksar Belediyesi’nin içme suyu, yağmur suyu ve atık su konusundaki alt yapı eksikliklerinin, yani içme suyu şebekesi, yağmur suyu şebekesi, atık su şebekesi ve atık su arıtma tesisi ihtiyaçlarının giderilmesi planlanmaktadır" denildi.

İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


İzmir Konak'a Dev Spor Kompleksi ve Pazar Yeri!

İzmir Konak'a Dev Spor Kompleksi ve Pazar Yeri!

İzmir Konak Belediyesi, Konak'ta yeni spor tesisi ve kapalı pazar yeri inşa etmeye hazırlanıyor...

27 Nisan 2017


Marilyn Monroe'nun Evi Satışa Çıkıyor!

Marilyn Monroe'nun Evi Satışa Çıkıyor!

Ünlü Hollywood yıldızı Marilyn Monroe'nun Los Angeles'ta yer alan evi 6.9 milyon dolara satılıyor...

27 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat