Nivo Ataköy yatırımcısına yüzde 50 prim kazandıracak

Ataköy’de hayata geçirilen Nivo Ataköy projesinin basın toplantısında proje hakkında konuşan yetkililer yatırımcıların projeden yüzde 50 prim yapacaklarını öngördüklerini ifade etti.

12 Ekim 2017
Nivo Ataköy yatırımcısına yüzde 50 prim kazandıracak Markalı konut projeleriyle dikkat çeken ve hayata geçirdiği Nivo markalı projelerle dikkat çeken Cathay Group, Körfez sermayeli ortakları Liderlik Development ile Nivo Ataköy projesinin basın toplantısını düzenledi. İstanbul’un yeni yaşam merkezi olarak ön plana çıkan Ataköy’de yeni projeleri olan Nivo Ataköy’ü inşa eden firma yatırımcılarına yüzde 50 prim vaat ediyor.

Toplam 175 milyon dolarlık karma proj olarak yükselen proje lansmana özel 2 yıl ödeme ertelemeli kampanyayla satışa sunuluyor. Ayrıca isteyen yatırımcılara yüzde 50 kredi desteğinin de verildiği projenin 2018 sonuna tamamlanması hedefleniyor. Konumu ve yapısıyla dikkat çeken Nivo Ataköy, Gold LEED Sertifikasına da aday bir proje olarak hayata geçiriliyor.

Uluslararası ortaklıklarla yatırım odaklı gayrimenkul projeleri geliştiren Cathay Group, Körfez sermayeli ortağı Liderlik Development ile birlikte 175 milyon dolar yatırımla hayata geçirdiği Nivo Ataköy projesinin basın toplantısını İstanbul’da yaptı.“NİVO ATAKÖY 25 YILLIK TECRÜBEMİZİN YANSIMASI”

Basın toplantısında konuşma yapan Cathay Group Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Alper Tuğsuz, “Nivo Ataköy, sektördeki 25 yıllık tecrübemizin yansıması olacak. Projemiz, Ataköy’de çok kıymetli ve her geçen gün değerlenecek bir arazi üzerinde konumlanıyor. Sadece konumu ile değil, kalitesi ve çağdaş yapısıyla da Nivo Ataköy’ün benzer projelerden sıyrıldığını görüyoruz. Dünya çapında ses getireceğini ve ödüller alacağını düşündüğümüz Nivo Ataköy yatırımcıya da kazandıracak. Projemizin bugünden itibaren iki yıllık süreçte en az yüzde 50 prim yapacağını düşünüyoruz. Yaşamak için de yatırım için de doğru adres Nivo Ataköy olacak” ifadelerini kullandı.

“NİVO DÜNYANIN HER YANINDAN TALEP ALIYOR”

Projenin 175 milyon dolarlık bir yatırım olduğuna vurgu yapan Cathay Group Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Alper Tuğsuz, “Hem vatandaşlarımızın hem de yabancıların projemize gösterdiği ilgi bizi haklı çıkarıyor. Projenin toplu ulaşıma ve sosyal yaşama yakınlığı, kalitesi, çevreye saygısı tercih sebebi oluyor. Biz de gururla bu kriterleri başarıyla yerine getirdiğimizi söyleyebiliriz” dedi. Sadece Körfez ülkelerinden değil, dünya çapında satışlar yaptıklarını belirten Tuğsuz, “İstanbul’da Avrupa’nın beşte biri fiyatında son derece modern ve kullanışlı bir konut satın alınabiliyor. Bu çerçeveden bakınca bizim de satışlarımız Körfez ülkeleriyle sınırlı kalmıyor. Nivo Ataköy, Çin’den İngiltere’ye, Rusya’dan Dubai’ye dünyanın dört bir yanından talep görüyor” diye ekledi.

“PROJE ULAŞILABİLİR BİR LOKASYONDA”

Toplantıda proje hakkında konuşan Cathay Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz, Nivo Ataköy’ün konumuna ve çevreci yapısına dikkat çekerek, “Projemiz toplu ulaşıma, E-5’e ve sahil yoluna bir nefes uzaklıkta. Kentin merkezindeki Nivo Ataköy 3 bin 500 metrekarelik yeşil alanıyla sakinlerine huzurlu bir kapı açıyor. Nivo Ataköy’ün içinde yürüyüş parkuru, amfi tiyatro, yeşil alanlar, açık alan fitness, dinlenme ve çocuk oyun alanını içeren peyzaj düzenlemesi yapılıyor. Park düzenlemesiyle hem projeye hem de çevresine değer katan yeşil alan oluşturuluyor” şeklinde konuştu.

“PORTEKİZ’DEN ADDON GRUP'LA ANLAŞTIK”

Nivo Ataköy’ün mimarisi için dünyada ilk 10’a giren uluslararası mimarlık ofislerine konkur açtıklarını anımsatan Mehmet Yılmaz, “20 danışmandan oluşan seçici kurulun değerlendirmesi sonrasında Portekiz’den bir mimarlık ofisiyle, Addon Grup'la anlaştık. Nivo Ataköy mimari konseptiyle fark yaratan butik ve çevreci bir proje. Bu kapsamda Gold LEED sertifikası için de çalışmalarımıza başladık. Nivo Ataköy’de enerji tasarrufundan atık su arıtımına, yalıtımdan elektrikli araç şarj istasyonlarına kadar çevreyi koruyan bir anlayışla ‘yeşil bina’ tasarladık” ifadelerini sözlerine ekledi.

“ŞİMDİ AL 2019’DA ÖDE KAMPANYASI”

Konuşmasını sürdüren Yılmaz, ''Projemizin temelini attık ve kaba inşaat hızla devam ediyor. İnşaatı yüzde 35 oranında tamamlamış durumdayız. Projemiz genel konsepti, ödüllü mimarisi, üstün malzeme kalitesi, açık AVM'si, 5 bin metrekarelik etkinlik alanına sahip olması gibi sebeplerle öne çıkıyor. Nivo Ataköy’de satışlara yeni başladık ve lansman fırsatları devam ediyor. Yatırımcılarımıza çok cazip ödeme seçeneklerini sunuyoruz. Kampanya kapsamında 2 yıl ödeme erteleme veriyoruz. Evinizi alıyorsunuz ve 2019'da ödemeye başlıyorsunuz. Ayrıca yüzde 50 kredi desteği seçeneği de var. Nivo Ataköy'de toplam hasılatın 350 milyon doları bulacağını öngörüyoruz. Teslim tarihini 2018 sonu olarak telaffuz ediyoruz ama tüm planlamalarımızı bu tarihten 3 ay önce teslim edecekmiş gibi yaptık'' dedi.

“ATAKÖY ROJESİNİN BAŞARISINA İNANIYORUZ”

Nivo Ataköy projesinin ortaklarından Liderlik Development Yönetim Kurulu Başkanı Imad Shanan, “Türkiye bölgenin parlayan yıldızı. İstanbul’un en değerli bölgelerinden biri olan Ataköy’deki Nivo Ataköy projesinin başarılı olacağına çok inanıyoruz. Deneyimimiz, etik değerlere bağlılığımız, güvenlik konusunda hassasiyetimiz, yenilikçi yaklaşımımız, şeffaflığımız ve dürüstlüğümüz ile üstün kalite ve en uygun maliyetle tüm paydaşlarımız için katma değer yaratmaya, karlılık sağlamaya geldik. Türkiye’ye güveniyoruz, yatırıma devam edeceğiz'' sözleriyle proje hakkındaki duygularını belirtti.

“TÜRKİYE ÇOK ŞEY VAAT EDİYOR”

Türkiye’nin hızla büyüdüğüne dikkat çeken Liderlik Development Genel Müdürü Mounis Akkad, “Türkiye, yükselen bir yıldız… İstanbul da tarihten günümüze bir inanç coğrafyasının başkenti… Çok uzak ülkelere kadar insanların gönül bağını hala canlı tuttuğu bir kent burası. Dünyanın en güzel şehrinde, İstanbul'da, iş yapan ve yaşayan bir yabancı yatırımcı olarak daha iyi yaşamaya dair işler yapabilmek harika bir duygu. Buradaki yatırımcı iklimi sadece Körfez ülkelerinden iş adamlarını değil tüm coğrafyalardan insanları cezbediyor Liderlik Development olarak Türk ortaklarımızla birlikte Türkiye yatırımlarımızı sürdürmeyi planlıyoruz” dedi. Ve uluslararası yatırımcılara seslenerek, ‘‘Türkiye çok şey vaat ediyor. Bu şansı kaçırmayın!’’ ifadelerini aktardı.PROJE FİYATLARI 490 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

Çobançeşme'de Ankara yolu üzerinde konumlanan Nivo Ataköy, 12 bin 689 metrekare arsa üzerinde, 17 katlı iki bloktan meydana geliyor. Projedeki bloklar alt katlarında 3 kat ticari alan, üst katlarda ise 16 kat home/ofis rezidans katları olarak tasarlanıyor. Nivo Ataköy projesi 52 ile 145 metrekare arası değişen 1+1 ve 2+1 konut seçenekleri yatırımcılarına sunuyor. Konut fiyatları 490 bin TL'den başlayarak maksimum fiyat ise 1 milyon 500 bin TL’ye kadar yükseliyor. Ticari alanların fiyatı ise 1 milyon 100 bin TL ile 10 milyon 900 bin TL arasında değişiklik gösteriyor.

KARMA KONSEPTTE 314 KONUT VE 73 MAĞAZA

Nivo Ataköy projesinde, karma konseptte tasarlanıyor. Projede 314 ünite konut ve 73 adet giriş seviyesinde mağaza bulunuyor. Proje, yanı başında yer alacak kamunun kullanımına açık yaklaşık 3 bin 500 metrekare büyüklüğünde kent parkıyla bir bütünlük oluşturacak şekilde dizayn ediliyor.

Ayrıca yerel ve adapte olmuş bitkilerle bio çeşitlilik sağlayan peyzaj tasarımıyla arazideki yeşil alan miktarının artırılması hedefleniyor. Bina arazisinde ve çatılarda açık renkli kaplama tipleri tercih edilerek, ısı adası etkisinin azaltılması amaçlanıyor. Bina çatılarından yağmur suyu farklı yüzey yönlendirmeleri ile toplanarak yağmur suyundan kaynaklı şebekeye gelecek yükün azaltılması öngörülüyor. Ayrıca binanın inşaatı sırasında çıkan atıkların büyük bir kısmı geri dönüşüme ve/veya geri kullanıma gönderilerek atık sahasına giden miktarlar büyük ölçüde azaltılması planlanıyor. Bu kapsamda inşaat sürecinde çıkan tüm evsel atıklar ve geri dönüştürülebilir atıklar düzenli olarak takip edilerek bu açıdan da geri dönüşüme katkı sağlanması hedefleniyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Kadıköy dünyanın en havalı semtlerinden biri oldu

Kadıköy dünyanın en havalı semtlerinden biri oldu

Dünyanın önde gelen seyahat dergisi Time Out tarafından hazırlanan ‘Dünyanın En Havalı 50 Semti’ lis

24 Eylül 2018


İstanbul Yeni Havalimanı 29 Ekim’de açılacak

İstanbul Yeni Havalimanı 29 Ekim’de açılacak

Son günlerin en çok konuşulan konularından biri olan İstanbul Yeni Havalimanı hakkında konuşan Cumhu

23 Eylül 2018


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum