Ödemiş Çaylı Taşkın Koruma Projesinde Sona Doğru

İzmir Ödemiş'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

15 Aralık 2015
Ödemiş Çaylı Taşkın Koruma Projesinde Sona Doğru

DSİ 2. Bölge Müdürlüğü İzmir Ödemiş'te 2 bin 230 dekar araziyi taşkın tehlikesinden korumaya hedefleen Çaylı Taşkın Koruma projesinde sona geldi....

İzmir Ödemi Çaylı Taşkın Koruma projesinde sona gelindi. DSİ 2. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan Ödemiş Çaylı Taşkın Koruma projesi 3 mahalleyi kapsıyor.

2 bin 230 dekar araziyi taşkın tehlikesinden korumayı hedefleyen projesi Ödemiş Möfündere Mahallesi'nden Çaylı Mahallesi'ne kadar uzanan bölgeyi kapsıyor.

Dere yatakları düzenlenerek bentlerin inşa edildiği proje kapsamında Çaylı Mahallesi'nde yeni bir yağmur suyu hattı da inşa edildi.

Projede gelinen aşama hakkında bilgi veren Çaylı Mahale Muhtarı İsmail Güçlü, "Köfündere’den mahallemize kadar olan dere yatakları düzenlendi, yağışlı havalarda taşkına yol açan çaylar için kanal düzenlemesi yapıldı. Ayrıca DSİ Genel Müdürümüzün ilçe ziyaretinde sunduğumuz köprü talebi de yerine getirildi. Çaylı ile Orhangazi’yi kısa yoldan birbirine bağlayacak 16 metre uzunluğunda 8 metre genişliğinde yeni bir köprü inşa edildi. Mahallemizin içinden geçen Gavur Deresi’nin çevresi koruma altına alındı. Projenin bundan sonraki etabında Beydağ yolundan Küçük Menderes Nehri’ne kadar bölümün de ıslah edilmesini ve tarım arazilerinin korunmasını istiyoruz. DSİ yetkililerimiz Çaylı’ya gelip inceleme yapacaklar. Gavur Deresi’nin Küçük Menderes’e bağlantısının da çevresinin taş duvar yapılması ve düzenlenmesi gündemde" dedi. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Bağcılar Şehir Parkı’nın yüzde 95’i tamamlandı

Bağcılar Şehir Parkı’nın yüzde 95’i tamamlandı

2 yıl önce yapım çalışmaları başlayan Bağcılar Şehir Parkı projesinin yüzde 95’i hazır.

16 Ekim 2017


Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Yıllarca gökdelen sayısı ile şampiyonluğu elinde tutan New York’u son 9 yılda inşa edilen gökdelenle

16 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.