ODÜ Diş Hekimliği Fakültesi İnşaatı Sürüyor!

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, "ODÜ Diş Hekimliği Fakültesi, Karadeniz'de bir numara olacak" dedi.

08 Eylül 2015
ODÜ Diş Hekimliği Fakültesi İnşaatı Sürüyor!

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, "ODÜ Diş Hekimliği Fakültesi, Karadeniz'de bir numara olacak" dedi.

ODÜ Cumhuriyet Kampüsü içerisinde yapımı devam eden fakülte inşaatında incelemelerde bulunan ODÜ Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, açılacak Diş Hekimliği Fakültesi’nin Karadeniz’de ilk sıralarda yer alacağını söyledi.
Beraberinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fikri Balta, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Recep Arslan ve ilgili mühendislerle birlikte inşaatı inceleyen Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, modern yöntem ve teknikler kullanılarak inşa edilen binanın kapasitesinin mevcut binaya oranla donanım ve yüz ölçümü bakımından daha gelişmiş olacağını belirtti.

Fakülte binasının polikliniklerde yer alan ünite sayısıyla da Karadeniz'de ön sıralarda yer alacağını kaydeden Yarılgaç, 2012 yılında hizmete açılan ve sadece Ordu ili değil il sınırları dışından da hasta kabulü gerçekleştiren mevcut Diş Hekimliği Fakültesinin bünyesinde 8 poliklinik, 43 hekim, 192 öğrenci ve polikliniklerde yer alan 64 ünitle ağız ve diş sağlığı alanındaki eğitim ve hizmet kalitesini her geçen gün artırarak kabına sığamaz duruma geldiğini söyledi.

Bunun üzerine yeni bir bina yapılmasının öngörüldüğünü ve kısa süre içerisinde projeyi uygulamaya başladıklarını belirten Yarılgaç, “Ağız ve diş hastalıklarının arttığı günümüzde yeni teknolojiler kullanılarak inşaatı hızla ilerleyen Diş Hekimliği Fakültesi'nde donanımlı ve uzman eğitim kadrosu ve gelişmiş malzeme olanaklarıyla ağız ve diş hastalıklarının önüne geçilmeye çalışılacaktır. Yaklaşık 150 ünit ve 92 hekimle eğitim ve hasta tedavilerinin gerçekleşeceği yeni Diş Hekimliği Fakültemizde okuyan öğrencilerin, hem teorik hem de pratikte uzmanlaşması, ağız ve diş sağlığı bilincini topluma aktarabilecek diş hekimlerinin topluma kazandırılması esasıyla 2017'de faaliyete geçmesi planlanan Diş Hekimliği Fakültesinin çalışmalarıyla Karadeniz'de ilk sıralarda yer alacağını düşünüyoruz" dedi.

İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Albatros Parkının Yeni Sahibi!

Albatros Parkının Yeni Sahibi!

İstanbul Büyükçekmece'de yer alan tartışmalı Albatros Parkının ihalesi tamamlandı. İşte ihaleyi kaza

20 Nisan 2017


Akıllı Şehirler Yapılacak!

Akıllı Şehirler Yapılacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 5.Uluslararası Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fu

20 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.