ÖİB Hazine arazilerinin satışına ağırlık verecek

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Milli Emlak’tan alınan arazilerin satışlarına ağırlık verdiklerini duyurdu. Ayrıca Riva’da satışa çıkacak arazi için de açıklamalarda bulundu.

01 Ağustos 2017
ÖİB Hazine arazilerinin satışına ağırlık verecek Özelleştirme İdaresi Başkanı Ahmet Aksu, Milli Emlak’tan alınan arazilerin satışı için harekete geçtiklerini açıkladı. Başkan Aksu, bu kapsamda Riva’da turizm imarlı bir arazi için 24 Ağustos 2017 tarihinde son teklifleri alacaklarını duyurdu.

RİVA’DA TURİZM İMARLI ARAZİ SATILACAK

Habertürk Gazetesi’nden Deniz Çiçek’in haberine göre satışa çıkarılan en değerli arazilerden biri olan İstanbul Beykoz’daki Riva arazisi için kıyasıya bir rekabetin yaşanması bekleniyor. Denize sıfır konumda bulunan arsanın, üzerindeki otel ve villalarla birlikte satışa çıkarıldığını söyleyen Başkan Aksu, “Turizm imarlı bir alan; ormanın içinde. Son teklifleri 24 Ağustos'ta alacağız” diye konuştu. Başkan Aksu, büyükşehirlerdeki Hazine'ye ait arazilerin imarlı hale getirilerek özelleştirilmesi üzerinde çalıştıklarını belirterek, şu anda arsa tespitleri yaptıklarını sözlerine ekledi.

 


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.