• Emlak Haberleri
  • Önceden Hazırlanmış Kira Beyannamesi Sistemi Başlıyor

Önceden Hazırlanmış Kira Beyannamesi Sistemi Başlıyor

Önceden hazırlanmış kira beyannamesi sistemi Mart’ta başlıyor. Sistem sayesinde vergi mükellefleri vergi dairesine gitmeden internet ortamında işlemlerini daha

25 Şubat 2016
Önceden Hazırlanmış Kira Beyannamesi Sistemi Başlıyor

Önceden hazırlanmış kira beyannamesi sistemi Mart’ta başlıyor. Sistem sayesinde vergi mükellefleri vergi dairesine gitmeden internet ortamında işlemlerini daha hızlı ve düşük maliyetle yapabilecek…

18 Şubat 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren kararla gayrimenkul sermaye iradı elde eden mükellefler bu iratlarına ilişkin önceden hazırlanmış beyannamelerini onaylayıp gönderebilmelerine imkan veren “Önceden Hazıranmış Kira Beyanname Sistemi” Mart’ta başlıyor.

Gelir vergisi mükelleflerinin bu gelirlerine ilişkin beyannamelerinin Gelir İdaresi Başkanlığınca önceden hazırlanarak mükelleflerin onayına sunulması esasına dayanan Hazır Beyan Sistemi sayesinde vergi mükellefleri vergi dairesine gitmede işlemlerini daha hızlı ve kolay yapabilecekler.

Hazır Beyan Sistemi ile vergi beyannamelerinin hızlı, kolay, ekonomik, güvenilir ve doğru bir şekilde hazırlanarak verilebilmesi ve böylece vergiye uyum maliyetlerinin azaltılması sağlanarak gönüllü uyum seviyesinin artırılması ile vergi dairelerinde yapılan iş ve işlemlerin basitleştirilerek verimliliğin sağlanması amaçlanıyor.

Hazır Beyan Sistemi’ne Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet sitesinden ulaşılabiliyor.

İnternet Vergi Dairesi Şifre Formu İçin Tıklayınız

ÖNCEDEN HAZIRLANMIŞ KİRA BEYANNAMESİ SİSTEMİ NEDİR?
Bu Sistem, kira geliri elde eden mükelleflerin tapu, adrese dayalı müfus kayıt sistemi, banka, PTT, TOKİ, inşaat, sigorta, elektrik, su ve doğalgaz şirketleri gibi kurumlardan alınan bilgiler kullanılarak beyannamelerinin Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından önceden hazırlandığı ve internet ortamında mükelleflerimizin onayına sunulduğu bir sistemdir.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat