Ordu'daki konut fiyatlarında büyük artış

Karadeniz'in incisi Ordu'daki konut piyasasının canlılığı dikkat çeken seviyelere ulaştı.

10 May 2018
Ordu'daki konut fiyatlarında büyük artış Modern konut yapılaşmasının hızla sürdüğü Ordu'da fiyatların da arttığı gözlemlendi. Özellikle şehir dışından yatırımcılar ve Arap yatırımcıların Ordu'ya ilgisinin artması, beraberinde konut fiyatlarında artışlara neden oldu.

Orta Karadeniz'de yer alan Ordu, doğal güzelliklerinin yanı sıra sahiliyle de son yıllarda turistik gezilerin adresi oldu. Şehirde konut fiyatları 200 bin TL'den başlayarak 1 milyon TL'ye kadar uzanıyor. Lüks dairelerin fiyatları ise 750 bin TL ile 1 milyon 500 bin TL arasında görülüyor. Şehirdeki kiralar ise ortalama 500 TL'den başlıyor.

"SON YILLARDA ÖNEMLİ GELİŞME YAŞADIK"

Ordu'daki konut piyasasının hareketliliğini Ordu Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Uğur Yüce, Habertürk Gaztesi'ne değerlendirdi. Son yıllarda Ordu'nun büyük bir gelişim kaydettiğinin altını çizen Yüce, "İlimize yapılan Ordu-Giresun Havalimanı iyi bir ivme kazandırdı. İlimizi cazibe merkezi haline getirdi. Havalimanı ulaşımı yakınlaştırdı. Havalimanından dolayı turistlerin çoğalması, üniversitede öğrenci sayısının ve ailelerinin çoğalması kiraları yükseltmiş oldu. Konuttaki açığı ortaya çıkarmış oldu. Her ne kadar konut yapılsa bile yeterli değil. Yapılan yeni konutlar satılığa hitap ettiği için, kiralık fazla olmadığından kiralık daire fiyatları yükseldi. İlimizdeki yatırımcılar yaptıkları konutları kiralık değil, satılık yaptı. Yapılan daireler satılıyor" ifadelerini kullandı.

Şehir merkezinde yeni konut geliştirecek arazinin kalmadığına dikkat çeken Yüce, "İlde daire ihtiyacı olduğundan dolayı kiralar yüksek. 3+1 iyi kiralık daire bugün bin TL'nin üzerinde. Eski daireler 400 TL ile 600 TL arasında. Kentsel dönüşüm ve yeni imar planı, yeni bulvarlar artık şart oldu" şeklinde konuştu.

Arap yatırımcıların Ordu'ya ilgisinin devam ettiğini belirten Yüce, "Arap turistler de ilimize gelmeye devam ediyor. Arap turistlerden bazıları mülk satın aldı, bazı turistler artık kiralık daire tercih ediyor. Arap turistler Altınordu'ya ilk gelmeye başladıkları yıllarda ilgi gösteriyordu fakat Fatsa ve Ünye'ye yöneldi. Şimdi ise tekrar Altınordu'ya ilgi var" dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


İller Bankası İstanbul'da gayrimenkul satışa sundu

İller Bankası İstanbul'da gayrimenkul satışa sundu

İLBANK, İstanbul'un iki ilçesinde açık satış yöntemiyle gayrimenkul satıyor.

30 July 2020


Sivas Merkez'de 3 adet gayrimenkul satışa sunuldu

Sivas Merkez'de 3 adet gayrimenkul satışa sunuldu

Sivas Belediyesi, ihale yoluyla gayrimenkul satacak. İşte gayrimenkullerin özellikleri…

30 July 2020


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum