Organik Pazar Açıldı! Bu Pazarda Her Şey Doğal!

İstanbul Şile'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

04 Eylül 2015
Organik Pazar Açıldı! Bu Pazarda Her Şey Doğal!

Şile Yeryüzü Pazarı’ı açıldı. Şile Yeryüzü Pazarı’nda tüm ürünler doğal…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu ve bazı İBB Bürokratları ile birilikte ilçede organik ürünlerin satıldığı Yeryüzü Pazarı’nı açtı. Pazarı gezerek köylülerle sohbet eden ve ürünlerin tadına bakan Başkan Topbaş, domates, biber ve marmelat gibi ürünleri çok beğendi. Pazarla Şilelilerin ikramlarını da geri çevirmeyen Topbaş, “Dünyada 44 adet bulunan Yeryüzü Pazarı’nın 45’incisini İstanbul Büyükşehir Belediyemizin desteğiyle Şile’de kurduk. Geleneksel tohumlarla doğal ürün üreten köylülerimiz burada ürünlerini Cuma ve Pazar günleri pazarlayabilecek. İstanbullular koşarak sağlıklı yaşam için buraya gelsin” diye konuştu.

Dünya insanları doğal kaynakların hızla tükendiği sağlıklı yaşam için ne yiyelim uzun ve sağlıklı yaşayalım?’ arayışı içersinde olduğunu vurgulayan Kadir Topbaş, şöyle konuştu; “Çünkü şehirlerde ambalajlanmış, koruyucu maddeler içeren ürünlerle maalesef besin kaynaklarımız kirletilmiş duruda. Tıp uzmanları sürekli doğal ürünler tüketmemizi öneriyor. Ekmeğimizi ve yoğurdumuzu mümkünse evde mayalayalım. Genleriyle oynanmamış doğal ürünler tüketelim, çünkü bunlar metabolizmamızı daha güçlü kılıyor.”
“Rabbimiz, ‘Helal ve temiz yiyin’ buyuruyor. Yani genleriyle oynanmamış temiz ve doğal ürünler tüketin diyor. Genleriyle oynanmış ürünler ölümcül hastalıklara davetiye çıkartıyor. Doğal ürünlerde bir müddet yedikten sonra diğerlerini yiyemiyorsunuz zaten” diyen Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü;
“Şimdi bir müjde veriyorum: Geçmişte burada bir yel değirmeni varmış. Şimdi o yel değirmenini yeniden inşa ederek Anadolu’dan bozulmamış doğal buğdayları getirip bu taş değirmende öğüttüreceğiz. Köylümüz tamamen doğal ekşi mayalı ekmeğini bu şekilde yapacak. Bu doğal Pazar gelecek kuşaklarımız için de önemli. Köylülerimizin buraya getirdiği ürünler de çok pahalı değil. Biz de ailece doğal ürünler tüketiyoruz. Bana da ‘Sağlınızın sırrı nedir?’ diye soruyorlar. İşte sır burada; sağlıklı ve doğal ürünlerde.”HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


TİKA, Karadağ'daki Hüseyin Paşa Camisi’nin restorasyonunu yapacak

TİKA, Karadağ'daki Hüseyin Paşa Camisi’nin restorasyonunu yapacak

TİKA, Karadağ'ın Pljevlja (Taşlıca) şehrindeki Hüseyin Paşa Camisi’nin restorasyonunu üstlendi.

12 Eylül 2017


İMOTİM ‘her gün mobilya fuarı’ konseptiyle kapılarını açtı

İMOTİM ‘her gün mobilya fuarı’ konseptiyle kapılarını açtı

Bursa’da 'her gün mobilya fuarı' konseptiyle hayata geçirilen İnegöl Mobilya Ticaret Merkezi “İMOTİM

12 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat