Orhan Baba Aidatı Ödemediği İçin İcralık Oldu

20 Mayıs 2016
PAYLAŞ
Orhan Baba Aidatı Ödemediği İçin İcralık Oldu
Sattığı dairesinin yaklaşık 5 bin TL aidat borcu olduğu için icra takibi başlatılan Orhan Gencebay'ın karara rağmen 1 yıldır borcunu ödemediği öğrenildi... 

Büyükçekmece Alkent 2000 Yeditepe Sitesi'ndeki dairesini bir süre önce satan Orhan Gencebay'ın sitenin iddia ettiği birikmiş aidat borcunu ödemedi. Site yönetimi dava açınca Gencebay için 10 bin TL'lik icra takibi başlatıldı.

Orhan Gencebay 6 yıl önce başlatılan takibe itiraz etse de site yönetimi itirazın iptali için dava açtı ve haksız yere itiraz edildiği için yüzde 40 oranında icra-inkar tazminatının da hükmedilmesini istedi.

Mahkeme Gencebay'ın aidat borcu olup olmadığının tespiti için dosyayı bilirkişiye gönderdi ve bilirkişi de Gencebay'ın 2009 ve 2010 için yaklaşık 5 bin lira aidat borcu olduğu yönünde görüş bildirdi.

Mahkeme Orhan Gencebay'ın aidat borcu olduğunu belirterek, 4 bin 698 lira 18 kuruş borcun, yönetimin talep ettiği yüzde 40 icra-inkar tazminatın, yaklaşık bin 500 lira tutan dosya masrafı, bilirkişi ücreti gibi giderlerin de Gencebay'ın ödemesine karar verdi. Ali Oktay'ın haberine göre bu karara rağmen Gencebay'ın borcunu ödemediği öğrenildi.


"Orhan Baba Aidatı Ödemediği İçin İcralık Oldu" haberine ait yorum yok

Yorum Yap