Otonomi Kapılarını Açıyor

Ankara Akyurt'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

17 Şubat 2016
Otonomi Kapılarını Açıyor

Otonomi Ankara'da otomotiv ticaretini bir çatı altında topluyor. Ankara'daki galerilerin Otonomi'ye taşınması için son gün 1 Mart...

Başkent Ankara'da otomotiv ticaretini tek çatı altında toplamayı hedefleyen Otonomi kapılarını açıyor. Ankara’da yolları daraltan ve trafiği olumsuz yönde etkileyen galerin İçişleri Bakanlığı Genelgesi ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin kararı uyarınca zorunlu olarak 1 Mart’a kadar Otonomi’ye taşınmaları gerekiyor.

MASFED (Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu) üyesi olan BOD (Başkent Otomotivcileri Derneği )tarafından test edilip onay verilmiş otomobillerin satılacağı Otonomi 7 bin adet otomobile ev sahipliği yapacak.

Otonomi 25 metre genişliğindeki bulvar yolları ve 16 metre genişliğindeki ara yollar sayesinde sorunsuz trafik sirkülasyonu sağlanıyor ve 2,5 metre genişliğindeki paralel park alanları ile miSafir Park alanları bulunuyor.

375 bin metrekare alan üzerine kurulan Otonomi'de otomobil alımlarınıyla ilgili servis, kontrol, test sürüşü, evrak işleri gibi her türlü işlem yapılabilecek. Projede banka şubeleri, noter, sigorta acenteleri, computest merkezi ile bakım onarım kontrol birimleri, test sürüş yolları bulunuyor. Aynı zamanda restoran, kafeterya, yeşil alanlar ve çocuk oyun parkları da yer alıyor.

Esenboğa Havalimanı'na 3 kilometre mesafede yer alan Otonomi şehir merkezine 22 dakika, Ulus meydanına 20 dakika, Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde 20 dakika, Ankara Tren Garı'na 18 dakika, çevreyolu kavşağına 10 dakika uzaklıkta konumlanıyor.

Projeyle ilgili açıklamada bulunan MASFED, BOD ve Otonomi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç, binlerce aracın trafikten çekilmesiyle şehrin nefes alacağını belirtti. Erkoç, halen şehre dağılmış apartman altı galerilerde, internet sitelerinde ya da kayıt dışı ayaküstü satış yapan kişilerce yürütülen, çeşitli suistimaller ve güven probleminin yaşandığı 2. el araç ticaretine Otonomi ile bir standart geleceğini açıkladı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.