• Emlak Haberleri
  • Otopark yönetmeliğinin yürürlük tarihi 30 Haziran'a ertelendi

Otopark yönetmeliğinin yürürlük tarihi 30 Haziran'a ertelendi

Bakanlık, Koronavirüs salgını nedeniyle birçok tedbir aldı.

31 March 2020
Otopark yönetmeliğinin yürürlük tarihi 30 Haziran'a ertelendi Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bakanlığın Koronavirüs salgını nedeniyle aldığı tedbirlerden bahsetti.

AA'nın aktardığı habere göre, yapı ruhsatı işlemlerinin yürütülmesi esnasında yoğunluk oluşmaması ve vatandaşların mağduriyet yaşamaması için Otopark Yönetmeliğinin yürürlük tarihi 30 Haziran 2020'ye ertelendiğini belirten Bakan Kurum, "Yine yapı denetim hizmetlerinin sağlıklı olarak yürütülmesi için birçok tedbir aldık. Koronavirüs salgınının turizm sektörüne olumsuz etkilerini azaltmak için kamu arazileri üzerinde yer alan turizm tesislerinden nisan, mayıs ve haziran aylarında tahsil edilecek gelirler 6 ay süreyle ertelendi. Vatandaşlarımızın, Bakanlığımızla ilgili 250'den fazla işlemi internet üzerinden online olarak yapabilmelerine imkan sağladık" ifadelerini kullandı.

İHALELER DE ERTELENDİ

Bakanlığın Koronavirüsle mücadele çalışmalarında aldığı tedbirleri aktaran Bakan Kurum, TOKİ ve Emlak Konut projelerinde Nisan-Mayıs taksitlerini ertelediklerini belirterek, "Hazine taşınmazları üzerinde tahsisli olan ve faaliyeti durdurulan ticari ünitelerden bu süreçte kira bedeli alınmayacak, açık olan ticari ünitelerde ise personel sayısı ve faaliyet süresi dikkate alınarak kirada indirim sağlanacak. Belediyelerce kiraya verilen ve geçici olarak faaliyeti durdurulan iş yerlerinden bu süre zarfında kira talep edilmeyecek, kira sözleşmeleri uzatılacak ve kira borçları ertelenecek. Türkiye genelinde hazine taşınmazlarının kapalı ya da açık teklif usulüyle yapılacak ihalelerini iptal ettik. Bu süreçte Nisan ayı sonuna kadar ihale yapılmayacak" şeklinde konuştu.

'MİLLİ DAYANIŞMA KAMPANYASI'NA KATILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde 'Milli Dayanışma Kampanyası'nın başlatıldığını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Tüm kabine üyelerimizle yaklaşık 5 milyon 200 bin liralık yardım yapmış olduk. Naçizane çorbada bir tuzumuz olsun diye 6 aylık maaşımızı kardeşlik, milli dayanışma ruhu içinde bağışladık. Allah yardımlarımızı kabul etsin. Gün, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma günüdür" şeklinde konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum