Özelleştirme İdaresi’nin Çeşme Arsasına Villa Yapılacak

06 Ocak 2016
PAYLAŞ
Özelleştirme İdaresi’nin Çeşme Arsasına Villa Yapılacak

Özelleştirme İdaresi'nin Çeşme Dalyan’daki 5 milyon 860 milyon bedelle satışı gerçekleşen altın arazide villa projesi inşa edilecek...

Mülkiyeti Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'na ait olan Çeşme Dalyan Taşlık Mevkii’ndeki 7 bin 874 metrekarelik Altın Arazi olarak nitelendirilen arsanın imarı ihale öncesi "Tercihli Turizm ve Konut Yerleşim Alanı’na" çevrilmişti. Arsaya ihalede toplam 13 teklif gelirken, ihaleyi Denizli merkezli Körükmez İnşaat 5 milyon 860 bin lira bedelle kazanmıştı.

Arazinin satış sürecinin henüz tamamlanmadığını söyleyen Körükmez İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Körükmez, Özelleştirme İdaresi’ndeki işlemler tamamlanıp kararın Resmi Gazete'de yayınlanacağını ve bu işlemlerden sonra tapu devrinin yapılacağını açıkladı. Körükmez bu süreç tamamlandıktan sonra arsa üzerinde villa projesi hayata geçireceklerini açıkladı.

Körükmez, "Altın arazinin satışa çıkacağını öğrendiğimde bölgede araştırma yaptım. Arazide yapılaşma oranı 0,25. Araziye 13 tane villa sığabiliyor. Bizde projemizi 13 villa yapmak için hazırladık. Satış işlemi tamamlandığında projemize start vereceğiz." dedi.


"Özelleştirme İdaresi’nin Çeşme Arsasına Villa Yapılacak" haberine ait yorum yok

Yorum Yap