Özyurtlar İnşaat’tan Esenyurt ve Beylikdüzü’nde 2 Yeni Proje

Esenyurt'ta hayata geçirdiği çok sayıdaki projelerle dikkat çeken Özyurtlar İnşaat, 2016 yılında biri Beylikdüzü diğeri Esenyurt'ta olmak üzere 2 yeni projeyi

23 Ekim 2015
Özyurtlar İnşaat’tan Esenyurt ve Beylikdüzü’nde 2 Yeni Proje

Esenyurt'ta hayata geçirdiği çok sayıdaki projelerle dikkat çeken Özyurtlar İnşaat, 2016 yılında biri Beylikdüzü diğeri Esenyurt'ta olmak üzere 2 yeni projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor...

Özyurtlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, yeniemlak.com'a özel yaptığı açıklamada 2 yeni proje müjdesi verdi. Tamer Özyurt, 2016 yılında biri Esenyurt, diğeri Beylikdüzü olmak üzere toplam 2 yeni projeye start vereceklerini söyledi.

2015'TE HEDEFİMİZİN YÜZDE 15 ÜSTÜNE ÇIKTIK
2015 itibariyle Ncadde Agora ve Nlive Bahçeşehir projesinin satışlarına başladıklarını söyleye Özyurt, "Müşterilerimizden gördüğümüz ilgi ve talep çok yoğun oldu. Bu da doğru alanda ihtiyaca cevap verebilecek nitelikte doğru projeler geliştirdiğimizin bir kanıtıydı aslında. Şu an itibariyle 2015 yılı için hedeflediğimiz satış rakamlarının yüzde 15 üzerine çıktığımızı söyleyebiliriz"dedi.

YILI İYİ KAPATIRIZ
2015'in ilk yarısının markalı konut projeleri ve gayrimekul sektörü için oldukça verimli geçtiğine dikkat çeken Tamer Özyurt, "2015’in ilk yarısı markalı konut projeleri ve gayrimenkul sektörü için oldukça verimli geçti. Özellikle 2014’ün aynı dönemi ile karşılaştırıldığında tüm ülke genelinde konut satışlarında yüzde 21 oranında bir artış olduğunu görüyoruz. Ancak 3.çeyrekte seçim atmosferi, koalisyon görüşmelerinin olumsuz sonuçlanması neticesinde hükümetin kurulamamış olması ve sonrasında takip eden terör olayları ile birlikte dövizdeki hızlı tırmanış gerek iç gerekse dış pazardaki gayrimenkul yatırımcılarının taleplerinde kısmi de olsa bir miktar düşüşe neden oldu. Ancak son çeyrekte talebin artacağını ve gayrimenkul satışlarının yılı iyi bir seviyede tamamlayacağını düşünüyoruz" ifadesinde bulundu.

YATIRIMCI GÜVENLİ LİMAN İSTER
Sağlıklı işleyecek bir hükümet mekanizmasının istikrarı geri kazandıracağına dikkat çeken Özyurt, "Kasım 2015 seçimlerinde sandıktan çıkacak sonuç her ne olursa olsun, sağlıklı işleyecek bir hükümet mekanizması istikrarı geri kazandıracak adımları da beraberinde getirecektir. Yatırımcı güvenli liman ister. Özellikle yabancı yatırımcı kendi ülkesindeki olası bir takım risklerden kaçmak veya tedbir almak için dış pazarlara ilgi gösterir. Ancak ilgi gösterdiği pazardaki karışıklıklar ve çalkantılar yatırımcıyı tedirgin eder, ürkütür. Bu nedenle Kasım 2015 seçimlerinden sonra sağlanacak sükunet ve istikrarla birlikte gayrimenkul sektörünün satış rakamları bazında 2016’ya hızlı bir yükselişle gireceğini düşünüyoruz"ifadesinde bulundu.

FİYATLAR DÜŞMEZ
2016'da konut fiyatlarında çok marjinal bir etki olmadığı sürece bir düşüşün olmayacağını belirten Tamer Özyurt, " İstanbul söz konusu olduğunda konut fiyatlarında düşüş beklemek zor. Anadolu için aynı şeyi söyleyemeyiz. Ancak İstanbul bir dünya şehri. 16 dünya metropolünden biri. Bu tip şehirlerin kendine has bir takım dinamikleri vardır. Böyle metropollerde dışarıdan göçün etkisi, globalleşme ile birlikte küresel ölçekte yapılan iş yatırımlarının merkezi haline gelmesi gibi etkenler mevcuttur. Hal böyle olunca da talep artışı hep pozitif eğride olur. Bu da kentin değer artışında sürekli bir yükselme trendini işaret eder. Bu nedenle fiyatlar çok marjinal bir etki görülmediği sürece düşmez" diye konuştu.

HABER: Şengül KIRMIIZTAŞHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Konut kredisi ipoteği olan ev satılabilir mi?

Konut kredisi ipoteği olan ev satılabilir mi?

Konut kredisi ile ev alacakların merak ettiği en önemli konulardan biri olan herhangi bir durumda kr

22 Eylül 2017


Gold N State Ankara’da 725 Bin TL’ye ofis sahibi yapıyor

Gold N State Ankara’da 725 Bin TL’ye ofis sahibi yapıyor

Ankara Çayyolu’nda kurulan Gold N State Ankara hemen teslim avantajı ve 725 bin TL’den başlayan fiya

22 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat