Pamukkale'de kaçak yapıyla mücadelede yeni proje geliştirildi

Pamukkale Belediyesi tarafından kaçak yapılaşmayı önleme amacıyla 'Ücretsiz Tip Proje' uygulaması başlatıldı.

23 May 2019
Pamukkale'de kaçak yapıyla mücadelede yeni proje geliştirildi Türkiye genelinde kaçak yapılaşmayla mücadele konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın yanı sıra belediyeler de projeler geliştiriyor. Denizli'nin Pamukkale ilçesinde de kaçak yapılaşmayla mücadele kapsamında yeni proje geliştirildi.

Yapılan bilgilendirmeye göre, Pamukkale ilçe sınırları içinde yer alan Akçapınar, Akdere, Belenardıç, Çeşmebaşı, Develi, Eldenizli, Eymir, Güzelpınar, Haytabey, Karataş, Kavakbaşı, Kocadere, Kurtluca, Küçükdere, Yeniköy ve Yukarışamlı mahallelerinde kaçak yapılarla mücadele kapsamında 'Ücretsiz Tip Proje' uygulaması başlatıldı.

ÜCRETSİZ TİP PROJELER

Uygulama kapsamında söz konusu 36 mahalledeki vatandaşlara Pamukkale Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve ücretsiz olan tip projelerin verildiği belirtildi. Bu mahallerde 36 metrekareden başlayıp 450 metrekareye kadar konut, besihane, tarımsal depo, atölye, pazaryeri, camii gibi fonksiyonlarda toplamda 48 tip proje hazırlandığı öğrenildi. Öte yandan uygulamadan yararlanmak isteyen vatandaşların tapu ve parsel bilgileri ile Pamukkale Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'ne başvuru yapmaları gerekiyor.

Proje hakkında bilgilendirme yapan Pamukkale Belediyesi Başkanı Avni Örki, "Pamukkale ilçesinde kaçak yapılaşma sorunu yaşanmaması için önemli bir projemizi hayat geçirdik" diye konuştu.

Pamukkale'de kaçak yapılaşma konusunda hassasiyetle çalıştıklarını belirten Başkan Örki, "Özellikle daha önce köy olan ve büyükşehir yasası ile mahalleye dönüşen kırsal kesimlerdeki yerlerde yapılacak olan yeni binalar için hazırlanan tip projeler vatandaşlarımıza verilmeye başlandı. Vatandaşlarımız ihtiyacına uygun olan tür ve metrekarelerdeki tip projeleri ilgili müdürlüğümüzden alabilecek. Bu halkımıza inşaat yaparken önemli bir destek sağlamış olacak. Bu sayede hem kaçak yapılaşma önlenirken hem de daha güzel bir Pamukkale ilçesi oluşturma yolunda adım da atılmış olacak. Bu hizmetimiz ilçemize hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum