Park Orman’a Gökdelen İnşa Edilecek Mi?

Park Orman’ın imara açıldığı ve yeşil alanda villa ve sosyal tesis projesi yapılacağı söylentileri yine emlak sektörünün gündemine oturdu.

25 Temmuz 2014
Park Orman’a Gökdelen İnşa Edilecek Mi?

Park Orman’ın imara açıldığı ve yeşil alanda villa ve sosyal tesis projesi yapılacağı söylentileri yine emlak sektörünün gündemine oturdu.

İstanbul Maslak’ta yer alan Park Orman’ın imara açıldığı ve yeşil alanda villa ve sosyal tesis projesi yapılacağı iddiaları yine gündemde.

Doğuş Grubu ve Bilgili Holding’in ortak olduğu Ege Turizm ve Gayrimenkul Yatırımları şirketi 1490 dönüm büyüklüğündeki Park Orman Tabiat Parkı’nın işletme hakkını 10 Aralık 2010 tarihinden itibaren 29 yıl süreliğine almıştı. Ege Turizm ve Gayrimenkul şirketinin Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Bilgili, söz konusu yeşil alanda villa yapılacağı iddialarına yanıt verdi.

ŞEHİR PARKI PLANLANIYOR

Park Orman için planladıkları proje için bilgi kirliliği olduğunu belirten Serdar Bilgili, “İstanbul’un en değerli projelerinden biri yapılacakken, bu iş kirletilmeye çalışılıyor. Projede villa, ev gibi yapılar olmayacak. İmara açıldı denilince herkesin aklına gökdelen geliyor. Oysa biz buraya önemli bir şehir parkı planlıyoruz” dedi.

İHİTYAÇ DUYULAN BİRİMLER

Söz konusu proje tasarımı için yurtdışı çalışmalarının yapıldığını belirten Bilgili, doğaya zarar vermeyeceklerini ve tek bir ağacı dahi kesmeyeceklerini söyledi. Bilgili proje kapsamında park ve bu alanda ihtiyaç duyulan birimler olacağını kaydetti.

''DOĞA KATLİAMI''

Park Orman için Ocak 2014’te Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından rapor hazırlandığı, raporda projenin uygulanması halinde bir doğa katlimanı olacağı görüşlerine yer verildiği öne sürüldü. Bugün gazetesinin gündeme getirdiği haberde, raporu hazırlayan 1. Bölge Müdürü Haluk Özder ile Şube Müdürü Umut Cebeci görevlerinden alındığı iddia edildi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.