Paşa Karadeniz: “Konut Satışına Denetim Getirilmeli”

15 Aralık 2015
PAYLAŞ
Paşa Karadeniz: “Konut Satışına Denetim Getirilmeli”

Sektörde ciddi boşlukların olduğunu söyleyen Karden inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Paşa Karadeniz, 2016 yılında konut satışlarının bir kurum tarafından mutlaka denetilmesi gerektiğinin altını çizdi…

İnşaat sektörünün ülke ekonomisindeki dalgalanmalara inat büyümesini sürdürdüğüne dikkat çeken Karden İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Paşa Karadeniz, 2015’i kayıp yıl olarak gördüğünü söyledi.

Sektörde şimdiye kadar yapılan en efektif iyileştirmenin Mütekabiliyet Yasası olduğuna dikkat çeken Karadeniz, yasa ile birlikte komşu ülkelerden ciddi oranda talep geldiğini ve bu talebin 2016 yılında da artarak devam edeceğini belirtti.

ARACILAR YABANCININ KONUT ALIMINI ÖTELİYOR
Yabancıya satış konusunda Türkiye’nin doğru tanıtılıp doğru pazarlanması gerektiğinin önemini vurgulayan Paşa Karadeniz, aracı ve komisyoncuların yabancıların konut alımını ötelediklerini belirtti.

KONUT SATIŞLARI DENETLENMELİ
Konut satışlarının 2016 yılında bir kurum tarafından muhakkak denetlenmesi gerektiğini ifade eden Karadeniz, “Sektörde ciddi bir boşluk var. Bu boşluk da niteliksiz acentelerin işini kolaylaştırırken, bizler gibi işini düzgün yapan firmaları zor durumda bırakıyor. Bu durumun kayıt altına alınıp kontrol edilmesinin gerektiğini düşünüyorum. Elimizdeki bu ticaret kanalına 2016 yılında sahip çıkmamız ve korumamız gerekiyor” dedi.

2016 yılında kentsel dönüşüm sürecinde firmaların önümü tıkayan sorunların ortadan kalması gerektiğini vurgulayan Karadeniz, 2016 yılında kentsel dönüşümde bir hareketlilik beklediğini belirtti.

KOMŞUDAN ŞİKAYETÇİ
Türkiye’nin komşu ülkelerden yana büyük sıkıntılarının olduğunu söyleyen Karadeniz, buralarda yaşanan siyasi ve askeri krizlerin hemen iç piyasada dalgalanmalara neden olduğunu ifade etti.

Karadeniz, “Gelecek yılın artık piyasadaki dengelerin stabil olduğu, döviz paritesinin makul seviyelerde seyrettiği, ülkede terör saldırıların, tüm komşularla komşu ilişkilerimizin iyi olacağı bir yıl olmasını diliyorum diyerek sözlerini tamamladı.


"Paşa Karadeniz: “Konut Satışına Denetim Getirilmeli”" haberine ait yorum yok

Yorum Yap