Prefabrik Ev Fiyatları

Prefabrik ev fiyatlarını haberimizde görebilirsiniz..Prefabrik evlerin tek katlı ve çift katlı seçenekleri bulunuyor. İşte prefabik ev fiyatları...

17 Kasım 2015
Prefabrik Ev Fiyatları

Prefabrik ev fiyatlarını haberimizde görebilirsiniz..Prefabrik evlerin tek katlı ve çift katlı seçenekleri bulunuyor. İşte prefabik ev fiyatları...

Prefabrik evlere ilgi her geçen gün artıyor. Özellikle 1999 Marmara depreminden sonra bir anda ilgi odağı olan prefabrik evler gerek dayanıklığı gerekse de fiyat olarak betonarme evlere nazaran daha uygun olması nedeniyle tercih ediliyor.

PREFABRİK EV NEDİR?
Prefabrik Türkçe bir kelime değil. Dilimize İngilizce'den gelen Prefabricate yani prefabrik parçaları önceden hazırlamak anlamına geliyor.

PREFABRİK EV NASIL HAZIRLANIYOR?
Prefabrik evlerin parçaları fabrikalarda önceden hazırlanıyor. Parçalar halinde montaj edileceği yere geliyor. Sonrasında planlandığı gibi parçalar montaj ediliyor. Prefabrik evlerin tek katlı ve çok katlı seçenekleri bulunuyor. Tek katlı bir ev sahibi olabileceğiz gibi dubleks prefabrik villa sahibi de olabilirsiniz.

PREFABİRK EV KAÇ GÜNDE KURULUR?
Prefabrik evin yapılma süresi evin büyüklüğüne göre değişir. Ama örneğin 100 metrekare tek katlı bir prefabrik ev ortalama 5 ile 7 günde teslim ediliyor. Ortalama 4-5 gün içinde de montajı tamamlanır.

PREFABRİK

PREFABRİK EVLERİN AVANTAJLARI NELER?
Prefabrik evlerin betonarme evlere nazaran birçok avantajı bulunuyor. Bunları kısaca şöyle özetleyebiliriz;
-Modüler yapısı sayesinde önceden planlanarak ve ihtiyaca göre üretebiliniyor.
-Yapımı çok daha kısa sürede tamamlanıyor
-Esnek yapısı sayesinde depreme ve zemin kaymalarına daha dayanıklıdır.
-Fiyatları daha uygundur
-İstenilen her büyüklükte üretilebilir
-Prefabrik yapıların ısı ve ses yalıtımı diğer yapılara göre çok daha fazladır.
-İstenilmeyen bölümleri çıkartılabilir

PREFABRİK EVLERİN ÖMRÜ NE KADAR?
Prefabrik evler denilince insanların aklına basit yapılar geliyor. Fakat prefabrik evler oldukça dayanıklı yapılardır. Prefabrik evlerin ömrü en az 40 ile 70 yıl arasında değişiyor.

PREFABRİK EV FİYATLARI
Prefabrik ev fiyatları oldukça değişkenlik gösteriyor. Prefabrik ev fiyatları ortalama tek katlı yapılarda 13 bin TL'den başlıyor.
Çift katlı villalar için ortalama prefabrik fiyatı 30 bin TL'den başlıyor.

PREFABRİK EV İÇİN GEREKLİ İZİNLER
Prefabrik Yapi lar 3194 sayılı İmar Kanunu’nun tanımlar başlıklı 5. maddesinde yer alan tanıma göre yapı; karada ve suda, daimi veya muvakkat, resmi ve hususi yer altı ve yerüstü inşaatı ile bunların ilave, degişiklik ve tamirlerini içine alan sabit ve müteharrik tesisler olarak ifade ediliyor.

Prefabrik Yapilar İmar Kanunu’nun 20. maddesinde yer alan hükümler uyarınca yapılar, imar planına, yönetmelik hükümlerine, ruhsat ve eklerine uygun olarak yapılabiliyor.

Yapı ruhsatı almak için belediye veya il özel idaresinin imar bürolarına yapı sahipleri veya kanuni vekillerince dilekçe ile müracaat edilmesi gerekiyor. Dilekçeye sadece tapu (istisnai hallerde tapu senedi yerine geçecek belge), mimari proje, statik proje, elektrik ve tesisat projeleri, resim ve hesapları, röperli veya yoksa ebatlı krokinin eklenmesi gerekiyor.

Belediyeler veya valiliklerce ruhsat ve ekleri incelenerek eksik ve yanlış bulunmuyorsa başvuru tarihinden en geç onbeş gün içinde yapı ruhsatiyesi verilir.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Tekirdağ Kapaklı Belediyesi 2 milyonluk arsa satacak

Tekirdağ Kapaklı Belediyesi 2 milyonluk arsa satacak

Tekirdağ Kapaklı Belediye Başkanlığı, belediye mülkiyetinde olan 2 bin 192 metrekare arsayı 2 milyon

16 Ekim 2017


Norda Homes fiyatları 345 bin TL'den başlıyor

Norda Homes fiyatları 345 bin TL'den başlıyor

İzmir Ulukent'te inşa edilen Norda Homes projesinde çalışmaların yanı sıra daire satışları da devam

15 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.