Quasar İstanbul İçin Mahkemeden Şok Karar

İstanbul Şişli'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

26 Kasım 2015
Quasar İstanbul İçin Mahkemeden Şok Karar

Şişli Mecidiyeköy'de Tarihi Likör Fabrikası arazisi üzerinde yükselen Quasar istanbul projesi için mahkemeden şok karar çıktı....

Mülkiyeti Emlak Konut GYO'a ait olan ve Viatrans-Meydanbey Ortak Girişimi tarafından Şişli Mecidiyeköy'de Tarihi Likör Fabrikası arazisi üzerinde inşa edilen Quasar İstanbul projesi için mahkeme kararı çıktı.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan yazılı açıklamaya göre, Quasar İstanbul projesinin imar planı mahkeme kararı ile iptal edildi. Şirket şimdi yürütmeyi durdurma kararı için mahkemeye müracaat etmeye hazırlanıyor.

Emlak Konut tarafından yapılan açıklama şöyle; "Şirketimiz mülkiyetindeki İstanbul İli, Şişli İlçesi, Dikilitaş Mahallesi, 58 Pafta 1199 ada, 230 Parsel sayılı taşınmaz üzerinde gerçekleştirilmekte olan KUASAR projesi ile ilgili; Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 19.06.2013 tarih, 6186 sayılı Olur'u ile kabuQl edilen 1/5000 ölçekli Nazım İmar planı tadilatı ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı tadilatı işlemi hakkında açılan plan iptali davalarında, İstanbul 5. İdare Mahkemesi 2013/2103 ve 2014/260 esas sayılı dosyaları üzerinden söz konusu planların iptaline karar vermiştir.

Söz konusu mahkeme kararları aleyhine, tarafımızca yürütmenin durdurulması talepli olarak temyiz yoluna müracaat edilecektir. Bahse konu projenin inşaat ruhsatları hakkında açılmış bir dava veya mahkeme kararı bulunmadığından bitme aşamasında olan inşai faaliyetler bu çerçevede devam etmektedir. "

HABER: Şengül KIRMIZITAŞHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Yeni Türkevi’nin temelleri New York’ta atıldı

Yeni Türkevi’nin temelleri New York’ta atıldı

New York’ta BM binasının karşısında inşa edilecek olan Türkevi binasının temelleri atıldı.

19 Eylül 2017


Vadi Koru lansmana özel fiyatlarla satışa sunuldu

Vadi Koru lansmana özel fiyatlarla satışa sunuldu

Gayrimenkul sektöründe markalı konut üreticilerinden biri olarak ön plana çıkan Invest İnşaat, Ayaza

19 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat