Rami Kuru Gıda Sitesinde 5 Yıllık Bekleyiş Sona Eriyor

Rami Kuru Gıda Sitesi esnafının 5 yıllık bekleyişi sona eriyor. İstanbul Emlak Dairesi Başkanı Ali Seydi Karaoğlu, Rami Kuru Gıda Sitesi Kayabaşı projesinin Temmuz’ta ihaleye çıkacağını ve birkaç güne tapunun alınacağını söyledi...

14 Haziran 2016
Rami Kuru Gıda Sitesinde 5 Yıllık Bekleyiş Sona Eriyor Rami Kuru Gıda Sitesi esnafının 5 yıllık bekleyişi sona eriyor. İstanbul Emlak Dairesi Başkanı Ali Seydi Karaoğlu, Rami Kuru Gıda Sitesi Kayabaşı projesinin Temmuz’ta ihaleye çıkacağını ve birkaç güne tapunun alınacağını söyledi...

28 yıl önce Eyüp’teki tarihi Rami Kışlası’na geçici olarak taşınan ve 2011’da bu yana Kayabaşı’nda Toki tarafından yapılması planlanan yeni yerlerine taşınmaya bekleyen Rami Kuru Gıda Sitesi esnafının 5 yıllık bekleyişi sona eriyor.

Geçtiğimiz hafta esnafla biraraya gelen İstanbul Emlak Dairesi Başkanı Ali Seydi Karaoğlu, tapu müjdesi verdi.

BİR İKİ GÜNE TAPU HAZIR
Karaoğlu, “İstanbul Ticaret Odası ile başlayan bir süreç bugüne kadar geldi. Sizler için uzun bir süreç gibi görünse de bizim için normal bir süreç. Bu kadar büyük metrekarede bir proje üretmek zor bir iş. Bu işi de en iyi işi yapan Toki. Burası çok büyük bir alan. Arazi toplamak, sorunsuz hale getirmek, imar uygulamasını yapmak ve sonuca getirmek zor bir süreç. Bunları çok şükür aştık. Tapular bir hafta içinde çıkacak. Ada parsel numarası alındı ama kütükler Ankara’da yazılıyor” dedi.

TEMMUZ’DA İHALEYE ÇIKIYORUZ
Rami Kuru Gıda Sitesi Kayabaşı projesinin yapım işini Temmuz, en geç Ağustos ayında ihaleye çıkaracaklarını belirten Karaoğlu, “İşlem tamam, planlar tamam, uygulama kesinleşti. Tupalar kesinleşti. Proje tamamlandı. İnşaat ihalesi muhtemelen Temmuz ya da Ağustos ayı içinde yapılacak. İhale sonrası sözleşme imzalaması ve yer teslimi sürecinden sonra bu yıl içinde projenin temeli atılacak” ifadesinde bulundu.

BURADAN ARTIK DÖNÜŞ YOK
Toki Rami’den çekiliyor mu söylentilerine de yanıt veren Karaoğlu, “Toki,Rami’de toptan gıda işi yapan esnafa inandı. Esnaf da bize inandı. Buradan artık dönüş yok. Dedikodulara itabar etmeyin” dedi.

CEFASINI SİZ ÇEKTİNİZ SEFASINI BAŞKASI SÜRSÜN...
Rami Kuru Gıda Sitesi’ne üyelik için piyasadan talebin geldiğini fakat derneğin (İGTOD) onayı olmadan 3. kimselere üyeliğin mümkün olmadığının altını çizen Karaoğlu, “Beni arıyorlar üyelik devri yapalım mı diye... Yazık olur günah olur.. Benim sizlere tavsiyem buradaki üyeliğinizi aska devretmeyin. Buradaki asıl sıkıntıyı yıllardır esnaf çekti kazancını da onlar yiyecek. Bizim dışarıdan herhangi bir üye yapma gibi uygulamamız yok. Bu duyumlara itibar etmeyin. Derneğin onayını almadan 3. kimsenin üye olması mümkün değil” şeklinde konuştu.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ
HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


TOKİ Silifke'de emekliye konut yapıyor

TOKİ Silifke'de emekliye konut yapıyor

Ev sahibi olmak isteyen Silifkeli emeklilere TOKİ'den müjde geldi. TOKİ Silifke projesi için düğmeye

15 Ekim 2017


TOKİ Ankara Bala'da 137 konut yapacak

TOKİ Ankara Bala'da 137 konut yapacak

TOKİ tarafından Ankara’nın Bala İlçesi, Şentepe Mahallesi’nde yapılacak olan 137 konutun ihalesi ger

14 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.