• Diğer Haberler
  • Re-Pie ve Turkmall 1 Milyar TL’lik Anlaşmaya İmza Attı

Re-Pie ve Turkmall 1 Milyar TL’lik Anlaşmaya İmza Attı

Türkiye’nin ilk gayrimenkul portföy yönetim şirketi Re-Pie Turkmall’a ait dört projeyi gayrimenkul yatırım fonu kurmak için satın aldı. 4 fonun toplam büyüklüğü ise 1 milyar TL...

13 Temmuz 2016
Re-Pie ve Turkmall 1 Milyar TL’lik Anlaşmaya İmza Attı Türkiye’nin ilk gayrimenkul portföy yönetim şirketi Re-Pie Turkmall’a ait dört projeyi gayrimenkul yatırım fonu kurmak için satın aldı. 4 fonun toplam büyüklüğü ise 1 milyar TL...

Türkiye’nin ilk gayrimenkul portföy yönetim şirketi Re-Pie, Turkmall’a ait 4 projesi gayrimenkul yatırım fonu kurmak üzere satın aldı.

1 MİLYAR TL’LİK FON
4 fonun üçü için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuruda bulunduklarını belirten Re Pie Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Sur, 4 fonun toplam büyüklüğünün 1 milyar TL olduğunu söyledi.

NOVADA OUTLET SÖKE’YE 2 KATI TALEP
Fon tanıtma toplantılarının başında olmalarına rağmen Novada Outlet Söke’de iki katını aşan bir talep geldiğini vurgulayan Sur, bu da fonların geleceğine yönelik beklenti ve umutlarımızı artırıyor dedi.

TÜRKİYE’DE YENİ DÜNYADA HIZLA YAYILIYOR
Gayrimenkul yatırım fonlarının Türkiye’de yeni bir enstrüman olduğunu vurgulayan Sur, dünyada ise hızla yayıldığını söyledi.

Avrupa’da gayrimenkul yatırım fonlarının toplam büyüklüğü 2016 yılında 250 milyar Euro’ya ulaştığına dikkat çeken Sur, “ Gayrimenkul yatırım fonlarının hem gayrimenkul sektörüne hem de sermaye piyasalarına sağlayacağı büyük katkı ile Türkiye’de de hızlı bir büyüme göstereceğini tahmin ediyoruz.” ifadesinde bulundu.

Gayrimenkul yatırım fonlarının gayrimenkul sektörünün kayıt altına alınmasında ve sektörün şeffaflaşmasında önemli rol oynayacağını ifade eden Haluk Sur, fonların normalde erişilemeyecek varlıklara yatırım şansı tanıyacağını söyledi. Gayrimenkul yatırım fonlarının profesyonel yönetimler ve vergi avantajı ile yeni yatırımcı tabanı kazanılmasına imkân sağlayacağını belirten Sur, düzenli temettü ödemeleri, uzun vadeli olmaları ve yatırım fonlarına göre daha yüksek getiri sunmaları nedeniyle nitelikli yatırımcılar için ilgi çekici bir yatırım enstrümanı olacağını söyledi.

3 YATIRIM FONU İÇİN ONAY ÇIKTI
RE-PIE’nin şu ana kadar 3 yatırım fonunun kurulması için SPK’dan iç tüzük onayı aldığını belirten RE-PIE Yönetim Kurulu Üyesi Dr. M. Emre Çamlıbel, SPK’dan iç tüzük onayı alan fonlarımızdan Anadolu Stratejik Arazi Fonu, gelişmekte olan kentlerde arsa-arazi yatırımı yapacak. Söz konusu fonun yıllık getirisinin TL bazında yüzde 15’in üzerinde olması hedefleniyor. İç tüzük onayı alan ve Maslak 1453 projesinin ticari birimleriyle ilgilenen ikinci fonumuz Maslak 1453 Fonu, üçüncü fonumuz ise karma mülklere yatırım yapacak Milenyum Fonu olacak” dedi.

HEDEF 3 YILDA 3 MİLYAR TL’YE ULAŞMAK
Önümüzdeki üç yılda kuracakları fonların toplam değerinin 3 milyar TL’ye ulaşmasını hedeflediklerini vurgulayan Çamlıbel, yatırım fonlarının Euro bazında yüzde 6’nın üzerinde kira getirisi hedeflediğini, fonların yıllık kira getirisi ve değer artış oranının ise Euro bazında yüzde 9 civarında olmasını beklediklerini ifade etti.
Turkmall Yönetim Kurulu Başkanı Hans Otto Nagel, 25 yıllık süre içerisinde 80’den fazla alışveriş merkezi geliştirdiklerini, 50’den fazla alışveriş merkezini tamamladıklarını söyledi.

İŞBİRLİĞİMİZ DEVAM EDECEK
Hans Otto Nagel, “Turkmall olarak Novada Outlet Söke, Novada Tokat, UNIQ İstanbul ve Novada Outlet Akhisar projeleri için kurulan fonlar aracılığıyla RE-PIE ile gerçekleştirilen iş ortaklığında, gayrimenkul sektörünün şeffaflaşmasına ve getirilerin tabana yayılmasına öncülük ediyoruz. RE-PIE ile Turkmall işbirliği, Turkmall’un önümüzdeki dönemde geliştireceği yeni varlıkların alımı ile devam edecek” diye konuştu.

7 YENİ NOVADA YOLDA
Kiralama, yönetim ve pazarlama hizmeti verdikleri 11 alışveriş ve yaşam merkezi olduğunu belirten Turkmall Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Eyüboğlu, önümüzdeki iki yılda Anadolu’da 7 Novada projesini daha tamamlayacaklarını söyledi.

Yatırım için alışveriş ve yaşam merkezi olmayan bölgeleri seçtiklerini ifade eden Levent Eyüboğlu, Şanlıurfa ve Yozgat’ın ardından Ordu, Burhaniye, Elbistan, Menemen, Çerkezköy’de kapılarını açacak olan Novada Alışveriş Merkezleri ile 300 perakende zincirinin Anadolu’ya gireceğini vurguladı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Türk yatırımcılara ABD’de yatırım yapma fırsatı

Türk yatırımcılara ABD’de yatırım yapma fırsatı

Amerika’nın Teksas eyaletinde 2009 yılından bu yana faaliyetlerine devam eden ABD Emlak Yatırım Danı

07 Kasım 2017


Strada Bahçeşehir arazisinde Akzirve Challenge heyecanı sürüyor

Strada Bahçeşehir arazisinde Akzirve Challenge heyecanı sürüyor

Strada Bahçeşehir proje arazisi, 17 Eylül’de tamamlanan Akzirve Challenge Off Road etkinliğinin 12 K

07 Kasım 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.