Rezidans Günlük Kiralık Daire

Günübirlik oturum için tercih edilen rezidans günlük kiralık daireler; otel ve pansiyonlara alternatif olarak karşımıza çıkıyor.

03 Haziran 2015
Rezidans Günlük Kiralık Daire

Günübirlik oturum için tercih edilen rezidans günlük kiralık daireler; otel ve pansiyonlara alternatif olarak karşımıza çıkıyor.

Özellikle sıkça seyahet edenlerin tercih ettiği rezidans günlük kiralık daire alternatifi, rezidansların sunduğu hizmetlerden açısından otelleri aratmıyor. Pansiyonlardan daha iyi hizmetlere ve sosyal imkanlara sahip olan rezidans günlük kiralık daire tercihi son 5 yılda büyük bir ivme kazandı.

Kullanımı ve sayıları sürekli artan rezidans günlük kiralık daireler bulunduğu şehre gelen vatandaşların günlük barınma ve konaklama ihtiyacını karşılıyor. Bununla birlikte kiracılar, bir otelde kalıyormuş gibi rezidans hizmetlerinden de maksimum derecede faydalanabiliyorlar.

EN ÇOK İSTANBUL'DA

Yıllardır turizm bölgelerinde kullanılan 'tek gecelik kiralama' sistemi İstanbul'da 25 bin eve ulaştı.

25 bine yakın evin günlük kiralama sisteminde kullanıldığı İstanbul, bu alanda turizm bölgelerinin önüne geçerek pazarda lider konuma geldi.

Türkiye’de 1990’lı yılların başında turizm sektörünün de büyümesiyle hayatımıza giren 'rezidans günlük kiralık daire' sistemi hızla yayılıyor. Özellikle yaz turizminin etkisiyle Ege ve Akdeniz bölgelerinde başlayan rezidans günlük kiralık daire kiralama modasında İstanbul’un da önemli bir merkez haline dönüştüğü dikkat çekiyor.

GÜNLÜK KİRALIK ÜCRETLERİ 70 İLE 1000 LİRA ARASINDA DEĞİŞİYOR

2008 yılında ise günlük daire kiralama, turizm ve yurtdışından gelen değişim öğrencilerinin yanı sıra doğum günü gibi özel günleri başka mekanlarda kutlama isteğiyle artışın daha da hızlandığı bir sektör haline dönüştü. Bugün İstanbul’da evlerin günlük kiralık ücretleri ortalama olarak 70 lira ile 1000 lira arasında değişirken, sadece İstanbul’daki günlük kiralık ev sayısının 25 bini bulduğu ortaya çıktı.

EN ÇOK İSTANBUL'DA TERCİH EDİLİYOR

İstanbul’un turistik bir şehir olması, akademik nedenlerle yoğun olarak ziyaretçi alması ve iş hayatının İstanbul’da yoğunlaşması nedeniyle önde gittiği görülürken, Ankara’da da iş seyahatleri nedeniyle trendin artan bir ivmeyle geliştiği gözleniyor.

YÜZDE 200 ARTTI

Dünyanın pek çok yerinde, özellikle de Amerika, Kuzey ve Batı Avrupa’da yaygın olan günlük kiralama sistemi, Türkiye’de hızla yayılmış durumda ve giderek artmaya devam ediyor. Turizm ve emlak sektörünü buluşturan günlük kiralamada son bir yılda gerçekleşen artış yüzde 200’leri bulmuş durumda. 2013 yılında sadece ülke içinde yapılan seyahatlerde dahi, konaklamaların yaklaşık yüzde 5’i günlük kiralık dairelerde gerçekleşiyor. Türkiye’de uzun dönemli kiralamanın dörtte biri kadar günlük kiralama olduğu düşünülüyor

-

Rezidans Günlük Kiralık Daire

-

Son 10 yılda inşa edilen rezidans projeleriyle birlikte kullanım kapasitesi artan rezidans günlük kiralık daire sistemi emlak ve gayrimenkul sektörünün gelişimine de destek oluyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Konutta KDV indirimi ne zaman bitiyor?

Konutta KDV indirimi ne zaman bitiyor?

İnşaat sektöründe yapılan düzenleme ile vergi oranları düşürülmüştü. Peki, konutta KDV indirimi ne z

10 Eylül 2017


Konut kredisi faiz oranları güncellendi

Konut kredisi faiz oranları güncellendi

Eylül 2017'de konut kredisi faiz oranları bazı bankalarca güncellendi. İşte güncel haliyle konut kre

10 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.