Rixos Premium Tekirova Fiba Grubu’na Satıldı

Antalya Kemer'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

18 Temmuz 2014
Rixos Premium Tekirova Fiba Grubu’na Satıldı

Rixos Grubu’nun Rixos Premium Tekirova’yı Hüsnü Özyeğin’in sahip olduğu Fiba Grubu’na sattığı iddia edildi.

Gülen Cemaati ve Hükümet kavgasının ardından Star Gazetesi ve Kanal 24’teki yüzde 50 hissesini Akşam ve Sky360’ın sahibi Ethem Sancak’a devretmek zorunda kalan Rixos Grubu'nun patronu Fettah Tamince’nin, Rixos Grubu’nun en değerli halkalarından biri olan Antalya’daki Rixos Premium Tekirova’yı satması büyük yankı uyandırdı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da daha önce tatilini geçirdiği Rixos Premium Tekirova, Rixos Grubu’nun Türkiye premium sınıfındaki 4 tesisinden biri.

GÖRÜŞME DOĞRULANDI

Satış haberinin dün bir internet sitesinde yayınlanması üzerine Rixos’tan yapılan açıklamada görüşme yapıldığı doğrulandı. Fiba Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin, görüşmelerde son noktaya gelindiğini ifade ederken Rixos’un patronu Fettah Tamince de “Hüsnü Bey’le dostluğumuz uzun yıllara dayanıyor. Yakında imzaları atabiliriz” dedi.

''PARA GELSİN DE YERİ ÇOK''

Kulislerde satış bedeli olarak 100 milyon Euro dolaşsa da her iki taraf da rakam vermeye yanaşmadı.

Tamince, “Satış olursa gelen parayı nerede kullanacaksınız?” sorusuna ise şu yanıtı verdi:

Para gelsin de yeri çok. Yurtdışı yatırımları var, Haliç Projesi var”

RIXOS GRUBU İŞLETMEYE DEVAM EDECEK

İddialara göre Rixos Tekirova’nın mülkiyeti Fiba Grubu’na geçiyor ama 770 odalı tatil köyünü Rixos Grubu işletmeye devam edecek.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.