Rize Timya Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesi Son Durum

15 Şubat 2016
PAYLAŞ
Rize Timya Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesi Son Durum

Timya Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesinde zemin hareketlerine karşı ilave heyelan kazıkları yapılmasına karar verildi...

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Rize'de hayata geçirilen Timya Vadisi Kentsel Dönüşüm projesinde çalışmalar devam ediyor. Bittiğinde 3-4 bin kişilik modern bir mahallenin oluşacağı Timya Vadisi Rize için yeni bir şehir olacak.

Timya Vadisi projesi kapsamında Temmuz 2015 tarihinde yoğun yağışlar sonrası ihale sınırları dışından başlayarak bir zemin hareketi oluşmuştu. Bu durum inşaat sahası dışında bulunan 2 binayı ve şantiye sahasında imalatına başlanan bir binayı etkiledi. Saha dışında başlayan zemin hareketini durdurmaya yönelik ilave heyelan kazıkları yapılmasına karar verilirken, kazık imalatlarının ardından zemin hareketlerinden zarar gören binanın da yıkımına başlandı. Binanın yıkımı ile ilgili doğan zarar ise sigorta şirketi tarafından karşılanıyor.

Timya Vadisi Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında 759 adet konut, cami ve alışveriş merkezi yaşama geçiriliyor. Proje kapsamında TOKİ'nin yeni konsepti olan yatay mimari uygulanıyor. Projenin bu yıl sonunda tamamlanması planlanıyor.


"Rize Timya Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesi Son Durum" haberine ait yorum yok

Yorum Yap