Rönesans Holding ile Rusya DIF 400 Milyon Dolarlık Anlaşma İmzaladı

09 Ağustos 2016
PAYLAŞ
Rönesans Holding ile Rusya DIF 400 Milyon Dolarlık Anlaşma İmzaladı
Rusya Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF) ile Rönesans Holding 200'er milyon dolar olmak üzere 400 milyon dolarlık anlaşmaya imza attı...

Rusya Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF) ile Rönesans Holding Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya’ya resmi ziyaretine eş zamanlı olarak anlaşma imzaladı.

Taraflar sağlık, inşaat, altyapı ve ticari gayrimenkul sektörleri öncelikli olmak üzere toplam 400 milyon dolarlık yatırım için imza attı.

Rönesans Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak, Rusya’yı her zaman en sağlam ve en önemli ülkelerden biri olarak değerlendirdiklerini söyledi.

Kurulduğumuz günden bu yana, çok farklı projeleri başarı ile tamamladık ve bu pazarda güçlü ilişkiler geliştirdiklerini söyleyen Ilıcak, “Bu ilişkileri bir adım daha ileri götürerek RDIF ile ortaklık kurmaktan ve Türkiye ile Rusya arasındaki yatırım ortaklığının güçlenmesine katkı sağlamaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Rusya Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF) CEO’su Kirill Dmitriev ise “Rönesans Holding ile işbirliğimizi sürdürüyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. RDIF ve Rönesans Holding olarak Rusya’daki cazip projeleri değerlendiriyoruz. Bu süreçte, Rönesans Holding’in deneyim ve gücünden faydalanacağız” şeklinde konuştu.


"Rönesans Holding ile Rusya DIF 400 Milyon Dolarlık Anlaşma İmzaladı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap