Rönesans Holding’ten 400 Milyon Dolarlık İmza!

İnşaat sektörünün lokomotiflerinden Rönesans Holding, Rusya Doğrudan Yatırım Fonu ile 400 milyon dolarlık anlaşmaya imza attı.

02 Aralık 2014
Rönesans Holding’ten 400 Milyon Dolarlık İmza!

İnşaat sektörünün lokomotiflerinden Rönesans Holding, Rusya Doğrudan Yatırım Fonu ile 400 milyon dolarlık anlaşmaya imza attı.

RDIF ile Rönesans Holding arasında gerçekleşecek ortak yatırımlara dair bir imza töreni gerçekleştirildi. Düzenlenen imza töreninde konuşan RDIF CEO'su Kirill Dmitriev, ortaklıkları arasında ilk kez bir Türk şirketi olduğunu söyledi.

RDIF'nin Rusya tarafından kurulan ve ortak yatırımlar yapan fon olduğunu anlatan Dmitriev, "Rönensans Holding ile ortak alışveriş merkezleri, ticari merkezler ve sağlık kurumu projelerinde çalışacağız. Rus-Türk ortaklığı için bu anlaşma çok iyi bir örnek olacak. Hem Rus tarafı için hem de Türk tarafı için istihdam yaratacağını düşündüğümüz ehemmiyetli bir ortaklık. Yaptığımız projelerle ve yarattığımız istihdamla ülkelerimizin ekonomisine katkı sağlayacağız" diye konuştu.

GAYRİMENKUL YATIRIMLARI DEVAM EDECEK

Rönesans Holding İdare Heyeti Başkanı Erman Ilıcak, mevzubahis anlaşmanın her iki ülke yerine büyük başarıları beraberinde getireceğine inandığına dikkati çekerek, RDIF ile birlikte Rusya'ya yaptıkları gayrimenkul yatırımlarını artırarak devam ettireceklerini kaydetti.

RUSYA'YA 5 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM

Ilıcak, bugüne kadar Rusya'ya 1,8 milyar dolar değerinde gayrimenkul yatırımı yaptıklarını belirterek. "Önümüzde süreçte 3,2 milyar dolarlık gayrimenkul yatırımları yapacağız. Toplamda 5 milyar dolarlık gayrimenkul yatırımlarını önümüzdeki 5 sene içerisinde bitirmiş olacağız" dedi.

KAYNAKLAR YATIRIMA DÖNÜŞECEK

RDIF ile şirket ortaklığı gibi çalışacaklarını anlatan Ilıcak, "Rusya'da faaliyet gösteren bir şirketimiz var. Bu şirketimize öz kaynak koyarak iştirak edecekler. Biz de onların koydukları kadar anapara koyacağız. Bu kapsamda 200 milyon dolar onlar, 200 milyon dolar biz kaynak aktaracağız. Bu kaynağı yatırımlara dönüştüreceğiz. Bu anlaşma, Rusya ekonomisine bakışımızı, güvenimizi gösteren çok ehemmiyetli bir adım" değerlendirmesinde bulundu.

Rusya Direk Yatırım Fonu (RDIF), 2011 yılında heyetti ve hali hazırda özel sermaye yatırımı ile ilgili Rusya'da ve beynelmilel alanda uzman profesyonel yöneticiler tarafından yönetiliyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Kuzu Grup İran’da 125 Milyon Euroluk Anlaşmaya İmza Attı

Kuzu Grup İran’da 125 Milyon Euroluk Anlaşmaya İmza Attı

Kuzu Grup İran'ın en büyük arıtma tesisinin ihalesini kazandı. 2 milyon 600 bin kişiye hizmet verece

16 Ağustos 2016


Nef İle Galatasaray 52,5 Milyon TL’lik Anlaşmaya İmza Attı

Nef İle Galatasaray 52,5 Milyon TL’lik Anlaşmaya İmza Attı

Nef Galatasaray'ın ana sponsoru oldu. Anlaşmayla beraber Galatasaray 3 yılda toplam 52,5 milyon TL e

10 Ağustos 2016


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat